
30 квітня — день народження політв’язня, майстра спорту з тхеквондо, чемпіона Азербайджану, України та Європи, представника корінного кримськотатарського народу Узеїра Абдуллаєва. Свій 49-й день народження він зустрічає за ґратами в колонії Республіки Башкортостан.
Узеїр Абдуллаєв майже 20 років тренував спортсменів. Спочатку в Баку, де він народився, а після переїзду в 90-х його сім’ї до Криму ‒ у Сімферополі. У Криму Узеїр одружився, у нього з дружиною Ферою народилися четверо дітей. Чоловік був активний в суспільному житті і підтримував переслідуваних окупантами кримчан, зокрема постійно їздив до них під час злочинних облав та обшуків, які проводили російські силовики.
На світанку 12 жовтня 2016 року у будинок Абдуллаєва, в селі Строгонівка біля Сімферополя, увірвався з “обшуком” загін окупаційних спецпризначенців. Узеїра заарештували разом із братом Теймуром та ще чотирма кримськими татарами і звинуватили у нібито зв’язках із організацією «Хізб ут-Тахрір». Через 2 місяці після затримання з’явилася інформація, що до Узеїра застосовують тортури. У 2019 окупанти засудили його до 12 років і шістьох місяців колонії суворого режиму.
Через жахливі умови утримання у Сімферопольському СІЗО Узеїр переніс важку хворобу та операцію. Згодом у російській колонії в Башкортостані в Узеїра діагностували інші захворювання, так само пов’язані з неналежними умовами утримання. Крім того, чоловік страждає на хронічні хвороби, які лише загострюються у в’язничних умовах.
“Наймолодшій доньці Узеїра був рік і два місяці, коли батька арештували, і, швидше за все, вона його не пам’ятає. Але оскільки ми постійно говоримо про Узеїра, вона його знає – по фото і з наших слів, і теж дуже його чекає. Коли їмо щось смачне, завжди каже: “Треба залишити татові, щоб і він скуштував”, – розповідає дружина Узеїра Фера.
У день народження Узеїра Абдуллаєва закликаємо вас долучитися до ініціативи “Листи до вільного Криму”, яка триває до 27 травня, та написати особисто Узеїру й іншим кримським політв’язням. Це буде для бранців важливою підтримкою і покаже, що українці про них пам’ятають і борються за їхнє звільнення.
Ми передамо їм ваші листи. Як їх писати – читайте тут