Традиційно 22 січня Український народ відзначає доленосну подію в історії українського державотворення на початку ХХ століття. В цей день у 1919 році на Софійському майдані в Києві українці проголосили злуку століттями одірвані одна від одної частини єдиної України.
Прийняттю Універсалу Директорії Української Народної Республіки про злуку українських земель передували не меш вагомі та значні події.
9 січня 1918 року Українська Центральна Рада проголосила про становлення самостійної, не від нікого незалежної, вільної, суверенної держави, а 29 квітня 1918 року прийняла Конституцію Української Народної Республіки.
1 грудня 1918 року у місті Фастові був заключений передвступний договір між Українською Народною Республікою й Західно-Українською Народною Республікою про злуку обох українських держав в одну державну одиницю.
Глибоке усвідомлення історичного досвіду та засвоєння уроків минулого сьогодні, лише допоможуть Українському народу продовжувати будувати сильну, демократичну, самостійну і незалежну європейську Українську державу, відновити мир та суверенітет і територіальну цілісність України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, жити разом в соборній, єдиній, неподільній Україні.
Історичні документи державотворення в період 1917-1921 років