До іфтару за участі Президента України Володимира Зеленського — вперше в Україні на офіційному рівні — Представництво підготувало фотовиставку “Іслам. Крим. Україна” про воїнів-мусульман, які боронять територіальну цілісність та суверенітет України.
На фотовиставці “Іслам. Крим. Україна” представлені знімки фотокорів Аліни Смутко та Тараса Ібрагімова, Муміне Салієвої та інших місцевих активістів, які продовжують висвітлювати порушення прав людини та політичні переслідування в окупованому Криму. Портрети мусульман різних національностей, зокрема жінок, які зараз на фронті у складі ЗСУ та добровольчих формувань. Історії спротиву та підтримки цивільного населення окупованого Криму, які стали справжнім тилом для політв’язнів.
Історія зв’язку України та Ісламу – це, передусім, Крим, де традиції мусульманської віри є чи не найдавнішими та найбільш представленими через історію кримських татар, через такі унікальні пам’ятки культури, як Ханський палац у Бахчисараї.
За ініціативи Президента України Володимира Зеленського, парламент визначив статус корінних народів, найчисельніший із яких – кримські татари – водночас є найбільшою мусульманською спільнотою України. За ініціативи Президента також надано статус державних окремим мусульманським релігійним святам – Рамадан-Байрам та Курбан-Байрам.
Мусульмани служать у кожному четвертому батальйоні Збройних сил України — загалом іслам сповідують близько 2% військових. Кримські татари, українці, чеченці, азербайджанці, дагестанці, грузини. Громадяни Кирґизстану, Азербайджану, Казахстану, Башкортостану, Татарстану.
Усі вони борються за свободу та незалежність України, за деокупації Криму та відновлення світового права. Вони боронять Україну, яка цінує своє національне та конфесійне різноманіття. Вони борються за звільнення також Кримського півострова, в якому знайдеться місце всім, окрім окупантів.
Це різноманіття може бути збережено лише в умовах демократичної держави, лише з перемогою України. Разом переможемо!
