
З нагоди міжнародного Дня читання книг Представництво підготувало для вас добірку цікавих книг про Крим і не тільки:

Серія книг, де зібрані найкращі твори, подані на конкурс Кримського дому — українською та кримськотатарською мовами, проза та поезія, оригінали та переклади.
Твори-оригінали дозволять торкнутися автентичної кримськотатарської культури, відчути кримську природу, заглибитися в темні сторінки історії півострова, зрозуміти світовідчуття киримли та кримчан сьогодні. У творах кримськотатарською мовою обізнані читачі зауважать особливості різних діалектів і стилів. Дитячі твори серії розважать, вчитимуть, покажуть як традиційні цінності можуть бути вплетені у сучасні реалії.

Окупація Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. У 2014 році з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий міф про «КримНаш», який мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику рф. Невже Крим – споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари – геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно? І чи реально всі кримчани як один проголосували на референдумі за приєднання до росії? Відповідям на такі запитання й присвячена ця книга.

Збірка репортажів з тимчасово окупованого Криму, куди журналістка Наталя Гуменюк їздила впродовж 2014–2019 рр. У книжці — справжні історії і трагедії людей, життя яких кардинально змінилося після 2014 року, бо відтоді хтось із кримчан живе в окупації, а хтось — просто в іншій країні. То ж яка їхня неприхована правда?
Підприємці та пенсіонери, кримські татари, студенти й громадські активісти, правозахисники та військові, люди з різними політичними та ідеологічними поглядами відверто розповідають свої історії: одні діляться тихим, глухим болем, інші — просто втомилися мовчати й боятися.
Ця книга – багатоголосся окупованого Криму, де окремі розповіді творять єдину спільну історію, яка ще не завершилася.

У збірці свідчень про російську окупацію Криму 2014 року йдеться про ту частину історії «кримської весни», яку замовчує чи навмисно спотворює російська пропаганда. Понад півсотні оповідей спростовують міфи про те, що спроба анексувати півостров була безкровною і що «кримчани не намагалися чинити опір, а добровільно вибрали росію».
Як насправді Крим опинився під контролем рф і чим це обернулося для мешканців півострова? Які методи застосовують російські спецслужби та силовики щодо мирних громадян в окупованому Криму? Відповіді на ці й інші питання дають жителі окупованого Криму, які стали свідками та жертвами російського військового захоплення півострова навесні 2014 року.

«Дім, родина, квітучі гранати, дитячі пригоди. Одного дня все це змітає Другою світовою війною. А іншого дня, після вже стількох утрат, виявляється, що бути кримським татарином — вирок. Поспішна депортація, тижні в товарняках, ще важчі втрати, непривітне нове місце мешкання, тяжка праця. Спогади про втрачений Крим. Як віднайти сенс, силу жити та віру в людей?».

Це не просто біографічний роман. Це розповідь про Крим і життя Мустафи Джемілєва, які тісно пов’язані один з одним. Книга дає уявлення про долю кримських татар та боротьбу цілої нації за вільне життя.
У виданні читачі знайдуть п’ятдесят годин інтерв’ю, журналістські розслідування, історичні хроніки та фотографії з архіву, деякі з яких надруковані вперше.

Із книги легко дізнатися про народну культуру, гастрономію, історію кримськотатарського народу у ХХ ст., знайти відповідь на питання: яка вона – кримськотатарська кухня, та які страви готували до особливих подій, релігійних свят чи весілля. Читачі позбудуться стереотипних уявлень, що кухня киримли – це лише лагман, плов чи пахлава. До книги увійшли страви, які мають особливе ритуальне значення у народній культурі.

Важливе наукове видання для всіх, хто цікавиться актуальними питаннями міжнародного права. Комплексне міжнародно-правове дослідження відносин, пов’язаних з міждержавною взаємодією рф та України з «кримського питання» після відновлення їхнього державного суверенітету (1991–2014 рр.) і впродовж російської агресії у Криму, спрямованої на спробу анексувати півострів.
