“Перехідне правосуддя – необхідний елемент державної політики деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”, – про це розповів Постійний Представник Президента України в АР Крим Anton Korynevych під час міжнародного форуму “Подолання конфлікту на Донбасі як завдання різних поколінь: просування справедливості, діалогу, примирення”.
Форум пройшов у рамках Третього міжнародного форуму щодо східної України CivilM+. Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ.
Під час виступу на заході Антон Кориневич деталізував підхід до національної моделі перехідного правосуддя як основи державної політики забезпечення гарантій жертвам збройної агресії РФ проти України. Розповів про важливість застосування підходів перехідного правосуддя, його закріплення у нормативно-правових актах, зокрема в Указі Президента України про діяльність Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та застосування його підходів вже зараз на практиці державними та правоохоронними органами.
Робота з пам’яттю про причини та ключові події війни, моніторинг, документування та розслідування найтяжчих злочинів та порушень прав людини в умовах окупації – це важливі інструменти перехідного правосуддя, що так само були закладені й у Стратегії деокупації та реінтеграції ТОТ АР Крим та м. Севастополя, затвердженій Указом Президента України, та в плані заходів з її реалізації.
#КримЦеУкраїна #ПредставництвоПрезидентаАРКрим #КримськаПлатформа #CrimeaPlatform #Україна #Ukraine #Крим #Crime