
Аня Фрі, доктор філософії, дослідниця радянської та російської історії та прав людини. Її наукові дослідження стосуються радянської пропаганди та музеїв під час Другої світової війни та у повоєнний період. Нещодавно вона опублікувала статті про події в Україні.
Цитати:
“Використання Путіним риторики, розробленої Катериною Великою, є лише одним із прикладів звички Кремля переробляти і перепрофільовувати пропагандистські кліше для своїх стратегічних потреб. Посилення Путіним міфу про Крим як цивілізаційний статус Росії, що стало спробою легітимізувати анексію, підвищило символічний статус стратегічного півострова, перетворивши його на один із ключових елементів російської неоімперіалістичної ідеології.”
“Після захоплення Криму [у 2014 році] Кремль розпочав процес заселення півострова. У той час як десятки тисяч кримських татар і українців переселилися з Криму після анексії 2014 року, великий приплив російських громадян замінив їх і оселився на півострові. Кримські татари, що залишилися, часто зазнають переслідувань. Політика, що спричинила переміщення кримського населення та стимулювала російське переселення до Криму, усунула потенційно вороже населення з критично важливого мілітаризованого регіону та ще більше зміцнила міф про споконвічне єднання росії та Криму.”
“Крим відіграє центральну роль у російській імперіалістичній ідеології та пропаганді, яка продовжує стирати різноманітну історію півострова, представляючи росіян як його корінне населення.”
“Повернення Криму Україні, коли б це не сталося, не лише відновило б міжнародний порядок. Це також могло б завдати вирішального удару по неоімперіалістичних прагненнях Росії, що є важливим для досягнення безпеки в регіоні, і сприяло б відновленню самої Росії як демократичної і успішної нації.”
Джерело: https://www.wilsoncenter.org/blog-post/putins-crimea-mythmaking