
Представництво розпочинає інформаційну кампанію до Дня спротиву окупації Криму, присвячену людям, які в той чи інший спосіб навіть в умовах окупації відстоюють свої фундаментальні права та захищають права інших — і за це піддаються політично вмотивованим переслідуванням з боку окупаційних адміністрацій.
💠 Сервер Мустафаєв – журналіст, координатор ініціативи «Кримська солідарність».
Із 2014 року він займався активною діяльністю для надання юридичної, гуманітарної та інформаційної підтримки родинам незаконно увязненим, а також сім’ям безвісти зниклих та викрадених.
🔶 21 травня 2018 року, близько 7 ранку, окупаційні поліцейські в масках увірвалися до будинку Сервера Мустафаєва у Бахчисараї, провели незаконний обшук та заарештували активіста. За два роки, у 2020-му окупаційний суд засудив Сервера Мустафаєва до 14 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
🔶 “…Пригноблення, які продовжуються — нас ще більше зміцнюють, підносять нашу віру та дають високий і правильний урок поколінням…І я сподіваюся, що незабаром ми побачимося на волі…”, – звернення Сервера Мустафаєва до співгромадян у своїй промові на судилищі 29 листопада 2021 р.
🔶 Вдома на Сервера чекають дружина Майє Мустафаєва та четверо дітей. На момент незаконного арешту його наймолодшій дитині було два місяці.
🔶 Указом Президента України №335/2020 Сервера Мустафаєва нагороджено орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, а Указом Президента №662/2021 — призначено державну стипендію імені Левка Лук’яненка.
🔶 Ім’я Сервера Мустафаєва згадується в низці міжнародних заяв і документів, зокрема, в резолюціях Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Криму за 2020 та 2021 року.
🔶 17 лютого 2022 року робоча група Ради ООН з прав людини встановила, що позбавлення волі кримськотатарського правозахисника Сервера Мустафаєва є необґрунтованим та порушує міжнародне право. Робоча група Ради ООН з прав людини закликала Росію скасувати незаконне покарання й виплатити політв’язню компенсацію.
Нагадаємо, 26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Його запровадили Указом Президента України від 26 лютого 2020 року.
Цього дня у 2014 році у Сімферополі під будинком Верховної Ради АР Крим відбувся організований Меджлісом кримськотатарського народу масовий мітинг кримських татар та проукраїнських активістів на підтримку територіальної цілісності України. Відтоді для України 26 лютого стало символом опору окупації, яка триває вже майже вісім років.
#КримЦеУкраїна #ПредставництвоПрезидентаАРКрим #КримськаПлатформа #CrimeaPlatform