
Команда Офісу Кримської платформи, що працює на базі Представництва, бере активну участь у підготовці заходів у рамках Кримської платформи. Цього року відбудеться кілька міжнародних форумів високого рівня, з найбільш помітних – Другий саміт 23 серпня та Перший Парламентський саміт Міжнародної Кримської Платформи 24 жовтня у Загребі (Хорватія).
Нагадаємо, що до функцій Офісу Кримської платформи належить моніторинг та аналіз ситуації в окупованому Криму щодо масових порушень росією прав людини, економічної та екологічної ситуації, культурної спадщини тощо, співпраця з Міжфракційним об’єднанням «Кримська платформа» у Верховній Раді та надання консультативної підтримки, інформування та постійна комунікація з громадянами України з території тимчасово окупованого Кримського півострова.
Спільно з Міністерством закордонних справ, Офісом Президента України та представниками медійної спільноти, Офіс Кримської платформи розробляє контентну складову (сценарії та концепції для відеороликів, візуального супроводу) для Другого саміту, який з міркувань безпеки відбудеться в онлайн-форматі 23 серпня.
Офіс Кримської платформи бере участь у робочій групі з підготовки Парламентського саміту. Паралельно з основною програмою Саміту – пленарною сесією – на заході заплановано проведення також дискусійних панелей, які нададуть гостям Саміту – парламентарям багатьох країн, хорватським урядовцям, медійникам – більше інформації щодо ситуації в окупованому Криму після початку повномасштабного вторгнення, а також запропонують дискусії за участі українських урядовців і міжнародних експертів щодо параметрів реінтеграції Криму, що важливо з огляду на досвід приймаючої сторони, Хорватії, у питаннях реінтеграції.
Окрім того, у рамках Парламентського саміту планується показ фільму про політв’язня, заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, над яким працює команда Наталі Гуменюк та Анни Цигими, а також інших правозахисних заходів щодо теми незаконно утримуваних рф громадян України.
Команда Офісу Кримської платформи у співпраці з Міністерством інфраструктури, Київською школою економіки та Центром оборонних стратегій працює над розробкою Стратегії економічного відновлення Криму, який покриває здебільшого питання економічної та соціальної сфери. Вона буде представлена під час цьогорічних міжнародних заходів Кримської платформи.
Протягом року із дня проведення Інавгураційного саміту КП ми також працювали над “домашніми завданнями”. І зараз:
Триває активна робота на законодавчому напрямі. Спільно з народними депутатами, експертами та Меджлісом Представництво розробляє текст законопроєкту про статус кримськотатарського народу. Розраховуємо, що він буде зареєстрований у парламенті України на початку осені.
Також, у співпраці з парламентарями, Офіс Кримської платформи напрацьовує порядок денний міжкомітетських слухань щодо реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції Криму, які будуть анонсовані у Верховній Раді найближчим часом.
Згідно з Указом Президента України №579/2022, створено Консультативну раду з питань деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, щоб сприяти координації заходів задля деокупації та реінтеграції окупованого Кримського півострова.
Маємо доручення від Президента України працювати над кадровим потенціалом для деокупованого Криму – а відтак, Представництво виступить партнером студентської конференції Академічний форум з питань Криму (Crimea Academic Forum 2022), присвяченій тимчасово окупованому Криму. Конференція, організована студентами Київського національного університету, відбудеться у вересні та збере національних і міжнародних експертів, урядовців та інші зацікавлені деокупацією та реінтеграцією Криму сторони.