В Україні зареєстровано 22732 внутрішньо переміщеної особи з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, з яких 67 виїхали на материкову частину України і зареєструвались у листопаді поточного року.
За результатами моніторингу Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим в межах взаємодії з Державною службою з надзвичайних ситуацій із загальної кількості внутрішньо переміщених осіб 14940 є працездатні чоловіки і жінки, 5988 – діти та 1804 – особи з інвалідністю та похилого віку.
Найбільша кількість громадян зареєстровані у місті Києві (4665 осіб), Львівській (3556 осіб), Одеській (2043 особи), Миколаївській (1455 осіб), Київській (1217 осіб), Херсонській (1188) та Харківській (898 осіб) областях.
У листопаді поточного року з півострова на материкову частину Україну перемістилось 14 громадян до Волинської області, 14 – до Херсонської та така ж кількість до Чернігівської області. 11 кримчан оселилися у Львівській області, 6 – Миколаївській, 5 Кіровоградській, до Вінницької та Тернопільської виїхали по 4 особи. В той же час, з Рівненської та Закарпатської областей вибуло 6 та 1 особи відповідно.
У листопаді поточного року обласні державні адміністрації отримали від вимушених переселенців загалом – 74257 звернення / 2256 звернень протягом листопада місяця.
Серед проблем, які порушують громадяни: отримання соціальної допомоги, працевлаштування, одержання освіти, поновлення документів, отримання документів зразка, визначеного законодавством України.
Одне з головних питань, що турбує мешканців Криму та внутрішньо переміщених осіб з початку окупації – отримання міграційних послуг (70,3% від загальної кількості або 52220 звернень/2106 звернення у листопаді). Херсонщина є лідером за кількістю звернень цієї проблематики – 81,98% (42808 звернень/1899 звернень за листопад), 2026 звернень надійшло до органів Державної міграційної служби України в Миколаївській, 1736 звернення/115 звернень у листопаді – Запорізькій, 1310– Одеській, 972 звернень/12 звернення у листопаді – Рівненській областях.
За оперативною інформацією Управління Державної міграційної служби України в Херсонській області, найбільша кількість звернень щодо отримання адміністративних послуг стосується: оформлення та видачі або обміну паспорта громадянина України для виїзду за кордон (26623 звернення /981 звернення у листопаді), вклеювання до паспорта громадянина України фотокартки при досягненні громадянином 25 чи 45-річного віку (9471 звернення/419 звернень у листопаді), оформлення, видачі або обміну паспорта громадянина України (в тому числі оформлення та видача ID-карток) (3155 звернення/22 звернення у листопаді).
Другим за питомою вагою є питання оформлення різних видів соціальних виплат (4273 звернення/12 звернень у листопаді). Перші позиції з цього питання займають Львівська, Київська, Дніпропетровська, Рівненська області. Територіальними органами соціального захисту державних адміністрацій у повному обсязі проводиться робота з оформлення всіх видів соціальних виплат, видачі довідок про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на оплату житла та комунальних послуг.
Значна увага обласними державними адміністраціями приділяється питанням, пов’язаним з освітньою галуззю. Так, на кінець листопада надійшло 3886 звернень з цього питання, з них – 2 у листопаді місяці.
Стосовно сприяння в доступі до медичного обслуговування, забезпечення житлом, працевлаштування та інших питань до обласних державних адміністрацій звернулись 13879 громадян, з них 137 у листопаді місяці.
Усіма медичними, лікувально-профілактичними закладами регіонів надається кваліфікована допомога з госпіталізації, взяття на медичний облік, проведення профілактичних медоглядів, щеплення, флюорографії. При реєстрації у медичних закладах переселенці забезпечуються медикаментами на пільгових умовах.
З метою надання всебічної підтримки та допомоги у вирішенні питання розміщення осіб, які переселилися з тимчасово окупованої території України, обласними державними адміністраціями проводиться постійний моніторинг та створення резерву житла, придатного для тимчасового розміщення та проживання внутрішньо переміщених осіб.
За зверненнями громадян Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим розглянуто та позитивно вирішено 4115 питань, з них 2321 у 2016 році, з яких 256 в листопаді місяці.