
Постійна Представниця Таміла Ташева зустрілась з американською історикинею, письменницею, журналісткою, лауреаткою багатьох міжнародних літературних премій Anne Applebaum.
Пані Епплбаум тривалий час досліджує історію України та є експерткою з розвитку громадянського суспільства у Східній Європі, а також авторкою низки книг про історичні процеси в Східній Європі. Зокрема, за свою працю «Гулаг: Історія», вона отримала Пулітцерівську премію 2004 року в категорії науково-популярних книжок. Окрім того, Енн Еплбаум є авторкою книги про Голодомор в Україні під назвою “Червоний голод. Війна Сталіна з Україною”.
Цього разу Енн Епплбаум прибула до України, зокрема, у рамках підготовки матеріалу про Крим.
Під час зустрічі Постійна Представниця розповіла про розробку road map щодо перших кроків України після деокупації Криму, а саме: про аспекти майбутньої гуманітарної політики на півострові, питання люстрації та амністії, напрацювання кадрової політики та інші напрямки роботи.
“Українська держава хоче бути готовою до деокупації Криму, тому вже зараз напрацьовує всі ці стратегії, які мають лягти в основу конкретних законів і постанов, – зауважила Таміла Ташева. – Ми розуміємо, що процес реінтеграції буде складним, тому ставимося до свого завдання серйозно.”
В ході дискусії пані Епплбаум також відзначила ріст інтересу до України в світових академічних колах. Учасники зустрічі обговорили механізми, які можуть допомогти інтенсифікувати ці процеси.
“Тривалий час люди не ідентифікували держави Східної Європи, в тому числі й Україну, які отримали свою незалежність в 1991 році, як щось окреме та суверенне, навіть попри їхню тривалу історію. Говорили, що Сибір починається з чекпоїнту “Чарлі” в Берліні і тягнеться до Владивостоку. Проте зараз ці країни дедалі більше сприймаються як суверенні та потужні держави, які ма17ють свою суб’єктність та є привабливими як окремий елемент вивчення,” – переконана дослідниця.