
💪 Постійна Представниця Таміла Ташева, дорогою до Хорватії на Перший Парламентський саміт Міжнародної Кримської платформи, взяла участь у сайд-івенті “Актуальність Декларації ООН щодо національних спільнот для запобігання конфліктам і під час конфліктів” на полях 77-ї сесії Третього комітету ГА ООН та презентації тематичної доповіді Спеціального доповідача ООН з питань національних спільнот.
Таміла Ташева подякувала партнерам за запрошення на цей захід, як ніколи актуальний для України, адже в окупованому Криму окупанти вчиняють масові порушення прав людини щодо корінного народу України — киримли.
😤 Постійна Представниця розповіла про примусову мобілізацію до лав армії рф в окупованому Криму — великою кількістю жертв цього злочину є саме кримські татари призовного віку, який країна-окупант змушує воювати проти своєї ж держави, всупереч нормам міжнародного права. Злочинна мобілізація непропорційно спрямована саме на киримли, яким роздали понад 1500 повісток лише за перші дні призову — при цьому загальна чисельність корінного народу Криму складає лише 250 тисяч.
“Наслідком цього воєнного злочину рф стало фактично повторення депортації киримли, яку сталінський режим скоїв у 1944 році — росія залишила нашим громадянам вибір між смертю на полі бою проти власної країни та покиненням рідної домівки. Тисячі наших громадян всіма способами намагаються уникнути злочинної мобілізації та виїздять через територію рф до Казахстану, Узбекистану, Азербайджану — ті ж країни, в які киримли були депортовані у 1944 році”, — наголосила Таміла Ташева.
⛓ Вона додала, що впродовж усієї окупації Криму кримські татари переслідуються окупаційними адміністраціями за їхню етнічну приналежність і підтримку України. Найяскравішим прикладом є справа заступника голови Меджлісу Нарімана Джеляла, якого окупанти затримали за участь в установчому саміті Кримської платформи.
🇺🇦 Таміла Ташева наголосила, що на противагу знищенню та зросійщенню культури корінного народу, яку провадить росія в окупованому Криму, наша держава робить усе можливе для допомоги своїм громадянам і корінним народам України: прийнятий закон “Про корінні народи України”, Кабінетом міністрів України затверджений Порядок закріплення правового статусу представницького органу корінного народу України, а також введена в дію Стратегія розвитку кримськотатарської мови до 2032 року, триває робота над законопроєктом про статус корінного кримськотатарського народу та низкою інших ініціатив.