
Постійна Представниця доєдналася до онлайн-дискусії на запрошення одного із провідних індонезійських “мозкових центрів”, яка була присвячена війні в Україні.
Разом із пані Ташевою спікеркою виступили представники індонезійських експертних та академічних кіл.
Пані Ташева нагадала учасникам, що війна в Україні почалася з окупації Криму у 2014 році, і з того часу ситуація на окупованому півострові лише погіршувалася, а після 24 лютого 2022 року стала критичною.
Реагуючи на суперечливу назву заходу, Постійна Представниця наголосила, що сьогодні кримські татари переживають вже третю спробу росії знищити їхню ідентичність, починаючи від анексії півострова російською імперією у 1783 році.
“У світлі цього контексту міжнародний збройний конфлікт, що відбувається зараз в Україні, який ми і демократичний світ визначаємо як російську агресію проти України, є дійсно нескінченним – адже він триває століттями. Зараз Росія намагається колонізувати не лише Крим, але й усю Україну і навіть не приховує цього наміру. Росія намагається знищити кримських татар, українців, знищити нашу культуру, переписати нашу історію і перетворити не тільки Крим, але й всю Україну на військову базу для подальшої війни проти інших країн. Росія розглядає Україну, зокрема Крим, лише як відсутній шматок імперії”.
Пані Ташева зазначила, що для перемоги у цій війні Україні потрібна лише військова допомога, а й міжнародна підтримка. Вона подякувала Індонезії за її гуманітарну допомогу та за підтримку нашої держави під час голосування за Резолюцію ООН 23 лютого 2023 року, в якій країни-учасниці фактично підтримали “формулу миру”, запропоновану Президентом України Володимиром Зеленським, та закликали Росію вивести війська за міжнародно визнані у 1991 році кордони України.