
Постійна Представниця Таміла Ташева взяла участь у заході «Свідчення очевидців: про війну з перших уст», організованому Посольством Великої Британії в Україні.
На відкритті заходу також виступили Надзвичайна і Повноважна Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс та перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джеппарова.
Це вже третій захід, присвячений цій темі, який ініціює та приймає Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сімонс. Цього разу учасники обговорювали незаконні вироки у окупованому Криму, кримінальні переслідування, катування та долю політв’язнів у СІЗО чи колоніях росії, куди їх незаконно етапують окупаційні силовики. Головна мета заходу – актуалізація теми політичних переслідувань в окупованому Криму для іноземних дипломатів та адвокація теми Кримського півострова серед міжнародної спільноти.
Постійна Представниця виступила на відкритті заходу. Вона розповіла присутнім про кількість політв’язнів у окупованому Криму, незаконні вироки окупантів, а також відзначила певний символізм сьогоднішнього заходу, адже він відбувається у день народження першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, політв’язня Нарімана Джеляла.
“Наразі окупаційні силовики хочуть перевезти мого друга Нарімана Джеляла з окупованого Криму в колонію рф. Сьогодні йому виповнюється 43, контакту з ним немає. Унікальна, прекрасна та справедлива людина, яка обрала шлях боротьби. Боротьби за свободу та незалежність свого народу, боротьбу за вільне майбутнє своєї країни. Наріман, переживши фізичні та психологічні катування, отримавши ледь не максимальний незаконний вирок у вигляді 17 років колонії суворого режиму, продовжує відкрито підтримувати Україну та своїх співгромадян, брати інтерв’ю в інших політв’язнів, щоб розповісти їхні історії. Портрет Нарімана стоїть у моєму кабінеті, як постійне нагадування про те, за що ми боремося. Наразі окупанти незаконно утримують 182 політв’язнів, 116 із них – кримські татари. Я дуже прошу вас говорити про них, коли вийдете з цієї зали. Їм необхідні наші підтримка та розголос”, – звернулася пані Таміла до присутніх.
Під час події учасникам також представили фотовиставку зі світлинами з окупованого Криму, авторів Стаса Юрченка, Тараса Ібрагімова, Ельмаз Акімової та Аліни Смутко. На фотовиставці були представлені моменти із 26 лютого 2014 року, коли майже 15 тисяч громадян України вийшли на мирний мітинг у знак спротиву окупації, світлини про боротьбу дружин політв’язнів та їхню солідарність, про дітей незаконно ув’язнених і про спротив у окупованому Криму зараз.
Учасниками заходу також стали: голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, дружина закатованого до смерті бійця Херсонської тероборони Дениса Миронова Ксенія Миронова, родичі політв’язнів, зокрема сестра Богдана Зізи Олександра Баркова, а також активісти, які працюють із темою Криму.
Серед гостей — кілька десятків дипломатів, які представляють країни ЄС, Північної та Південної Америки, а також Азії.