
Постійна Представниця Таміла Ташева долучилася до української делегації для участі у восьмому засіданні Діалогу з прав людини між Україною та ЄС.
Таміла Ташева виступила під час першої частини обговорень, які стосувалися воєнних злочинів окупаційної армії рф та порушень росією норм міжнародного гуманітарного права, впливу російської агресії на основоположні права людини, а також ситуації на тимчасово окупованих територіях.
Постійна Представниця подякувала за можливість долучитися до цієї важливої події та розповіла про роботу Представництва в умовах повномасштабного вторгнення рф. Вона наголосила, що після 24 лютого 2022 року злочини окупаційних адміністрацій стали більш масовими та свавільними в тому числі на території окупованого Криму — кількість політв’язнів зросла до 182, за час повномасштабної війни окупанти в Криму ініціювали проти українських громадян 56 нових кримінальних справ.
Таміла Ташева зазначила, що окупований Крим рф використовує не лише як плацдарм для повномасштабного наступу, а й для “фільтраційних заходів” і депортації людей, зокрема дітей, з новоокупованих територій.
Постійна Представниця також звернула увагу учасників Діалогу на проблему примусової паспортизації, яка призвела до залучення щонайменше 36 тисяч мешканців окупованого півострова до служби в армії країни-окупанта. Щонайменше 381 громадянин були незаконно притягнуті до відповідальності за уникнення незаконного призову.
“Після того, як 21 вересня 2022 року росія оголосила так звану “часткову” мобілізацію, громадяни України в окупованому Криму одразу ж відчули на собі вплив цієї нової реальності. За інформацією з різних джерел, ця кампанія спрямована зокрема на кримських татар. Також були мобілізовані жінки-лікарі. Уникнути мобілізації могли лише ті, хто мали неповнолітніх дітей”, — повідомила Таміла Ташева.
Сторону ЄС на заході представляла керівниця Відділу з питань України Європейської служби зовнішньої діяльності ЄС Петра Гомбалова-Кіслінгерова. У складі української делегації взяли участь представники Міністерств, Уповноважені від Уряду та Верховної Ради, а також профільні експерти.