Однією складовою пакету державних соціальних гарантій для громадян України, які вимушено залишили тимчасово окуповану територію Автономну Республіку Крим і оселилися на материковій частині України є сприяння в працевлаштуванні.
За інформацією центрального апарату Державної служби зайнятості Міністерства соціальної політики України до регіональних центрів зайнятості звернулися за сприянням у працевлаштуванні 1246 громадян України, які зареєстровані на тимчасово окупованій території Автономній Республіці Крим та міста Севастополь, з них 1020 отримали статус безробітного, 856 право на отримання допомоги по безробіттю, 286 працевлаштовані, 105 задіяні у громадських та інших роботах тимчасово характеру, 102 пройшли профнавчання.
Більшість звернень громадян надійшли до центрів зайнятості міста Києва та Львівської, Київської, Дніпропетровської, Херсонської областей.
Для підтримки вимушених переселенців з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим діє Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту внутрішньо переміщених осіб», прийнятий від 5 березня 2015 року.
Внутрішньо переміщені особи мають право отримати ваучер на навчання на випадок відсутності роботи за профілем, незалежно від їхнього віку та страхового стажу.
Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, і не може перевищувати десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
З питань отримання ваучера необхідно звертатися до центрів зайнятості на материковій частині України.
Пресслужба
Новини
Право на зайнятість
14.05.2015