
Заступник Постійної Представниці Денис Чистіков 23 серпня виступив на пресконференції “Півтора роки у російському полоні: нові подробиці у справі політв’язня Владислава Єсипенка” в Медіа Центрі Україна — Укрінформ.(https://cutt.ly/jXHXl2L)
Участь у заході взяли також дружина політв’язня Катерина Єсипенко, заступник голови правління Кримської правозахисної групи Володимир Чекригін, керівник проєкту «Крим. Реалії» Радіо Свобода Володимир Притула, голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик і публіцист, письменник, член українського PEN-клубу, амбасадор кампанії за звільнення Владислава Єсипенка Віталій Портников.
«Справа» Владислава Єсипенка – це демонстрація того, що правосуддя на окупованих територіях – це не про право і не про правосуддя, це інструмент впливу на спільноту всередині, а також інструмент впливу на світ», – зазначив Денис Чистіков.
Він підкреслив, що Представництво використовує різні майданчики для привернення уваги до порушення прав людини в тимчасово окупованому Криму, зокрема ініціювало розробку ухваленого цьогоріч закону, який передбачає матеріальну підтримку родинам політв’язнів на правовий захист та інше. Місяць тому почала функціонувати комісія, яка підтримала надання матеріальної підтримки на правову допомогу родині Єсипенка.
Після 24 лютого 2022 року ситуація з правами людини в окупованому Криму значно погіршилася. Це пов’язано зі страхами, які існують саме в рф та в її лідера. У зв’язку з останніми вибухами в окупованому Криму, російські спецслужби та окупаційні «правоохоронці» намагаються довести необхідність свого існування: посилюють переслідування, зокрема, провели затримання серед кримських татар.
«З’явилася відповідальність за так звану дискредитацію російської армії, яка має як адміністративний характер (тобто арешти і штрафи), так і кримінальний характер. Тобто, будь-яка заява, яка умовно на їх розсуд вважається такою, що дискредитує російську армію – і людина переслідується. Зокрема, за цією статтею вже в окупованому Криму понад 100 справ, випадків таких зафіксовано», – зазначив пан Чистіков.
Нагадаємо, позаштатний журналіст Радіо Свобода проєкту Крим.Реалії Владислав Єсипенко висвітлював соціальну та екологічну проблематику окупованого півострова, знімав опитування кримчан. Співробітники фсб затримали його 10 березня 2021 року за звинуваченням у нібито збиранні інформації «в інтересах спецслужб України» та зберіганні в автомобілі «саморобного вибухового пристрою». На засіданні суду в окупованому Сімферополі, куди допустили незалежного адвоката, Владислав заявив про тортури з боку російських спецслужб. 16 лютого так званий «Сімферопольський районний суд» незаконно засудив Єсипенка до 6 років колонії загального режиму і штрафу у 110 тис. рублів. 18 серпня «апеляційний суд» засудив журналіста до 5 років позбавлення волі, проте захист подаватиме касаційну скаргу.