
Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева презентувала новий стратегічний напрямок роботи щодо першочергових кроків відновлення держави у деокупованому Криму.
Створено групу з 36 експертів, які працюють над наступними питаннями:
– відновлення функціонування публічної влади та залучення кадрів, зі створенням військових і військово-цивільних адміністрацій на час перехідного періоду
– притягнення до відповідальності осіб, які вчиняли у Криму злочини щодо України та її громадян, амністія та люстрація
– верифікації окупаційних документів і рішень окупаційних судів, а також перегляд рішень, які порушували права та законні інтереси українських громадян або України
– питання захисту права власності, включно з випадками позбавлення громадян земельних ділянок у зв’язку з Указом президента Росії від 20 березня 2020 року.
– питання гуманітарної політики та демілітаризації. Експерти займатимуться нівелюванням багаторічного впливу російської пропаганди, розслідуватимуть випадки призову на строкову службу у російські збройні сили та залучення дітей до російського військово-патріотичного руху «Юнармія».
– питання громадянства, зокрема щодо громадян рф, які незаконно перемістилися на територію Криму за час тимчасової окупації.
«Зусилля України спрямовані на те, щоб більшість наших громадян, які не вчиняли правопорушень в умовах окупації, не відчули жодної несправедливості чи дискримінації після відновлення української влади», — наголосила пані Ташева.
Також Постійна Представниця нагадала про Стратегію відновлення Криму після деокупації, представлену цього серпня на другому саміті Міжнародної Кримської платформи. Стратегія передбачає інвестиції у розвиток туризму: дорожню інфраструктуру та інтеграцію Криму у європейську мережу доріг, розвиток швидкісного залізничного сполучення тощо.
Водночас Крим – регіон, який є домом одразу для трьох корінних народів: кримських татар, караїмів і кримчаків. Тож рішення щодо інвестицій в економічний розвиток півострова будуть стосуватися також проєктів, важливих для самих корінних народів.