Володимир Зеленський провів першу зустріч із новопризначеною Постійною Представницею Президента України в АР Крим Тамілою Ташевою. Настрої громадян України в окупованому Криму та Севастополі, перспективи звільнення півострова та спротив окупації стали ключовими темами майже годинної розмови.
У зустрічі також взяли участь заступник Постійної Представниці Денис Чистіков, керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак, перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова та заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква.

Таміла Ташева передала Володимиру Зеленському листа від Заступника голови Меджлісу Кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, який був заарештований після участі в Інавгураційному саміті Кримської платформи в 2021 році та наразі утримується окупаційною владою в неволі, в очікуванні на суд. У своєму листі Наріман Джелял, зокрема, дякує президенту за підписання закону, що запроваджує соціальний та правовий захист для політичних в’язнів, військовополонених та цивільних заручників.
“Для нас важливо розуміти, якими є настрої людей в окупованому Криму та Севастополі. Адже ми розуміємо, що активні та небайдужі громадяни України на півострові будуть нашою головною опорою при звільненні Криму від окупації. Ми маємо їх підтримувати. Тому, окрім роботи, спрямованої на нарощування міжнародної політичної підтримки деокупації в рамках Кримської платформи, передусім варто думати про ухвалення додаткових законів і постанов, які допомагають забезпечувати права громадян України в Криму,” – наголосив Володимир Зеленський.
Таміла Ташева розповіла про діяльність Представництва, спрямовану на підтримання контакту із тими громадянами України в Криму, які так чи інакше протестують проти війни та виявляють свою солідарність із материковою частиною України. Згадала також про окремі кричущі справи, пов’язані з переслідуваннями активістів. Зокрема, про євпаторійського художника Богдана Зізу, який 16 травня облив приміщення євпаторійської адміністрації синьо-жовтою фарбою. 29-річний кримчанин був майже відразу захоплений окупаційними правоохоронними органами й з того часу утримується без зв’язку із зовнішнім світом та родиною.
“Для нас дуже важливо підтримувати контакт із тими людьми в Криму, які активно висловлюють свою позицію проти повномасштабного вторгнення та виявляють солідарність із материковою частиною України. Вони мають відчувати, що ми бачимо і цінуємо ці сигнали солідарності з-під окупації,” – наголосила Таміла Ташева.
Постійна Представниця наголосила на важливості законодавчих актів, які ухвалює український парламент, а також інших регулювань, які повинні не відштовхувати кримчан, а навпаки, сприяти тому, аби навіть у вкрай токсичному пропагандистському середовищі громадяни України, кожен на своєму рівні, не просто очікували на деокупацію Криму та Севастополя, а наближали її всіма доступними методами.
Крім того, учасники наради обговорили перспективи розвитку ініціативи президента України «Кримська платформа». Зокрема, проведення міжнародних заходів у серпні 2022 року, які зберуть учасників установчого саміту Кримської платформи та потенційно розширять географію держав, які підтримують декларацію Кримської платформи.