
(https://telegra.ph/file/6910732d49cb4834ab42c.png)Президент України Володимир Зеленський виступив із промовою перед учасниками щорічного міжнародного зібрання — Українського сніданку в Давосі, де світова еліта обговорює політичні та економічні виклики Української держави.
Володимир Зеленський відповів на питання щодо деокупації Кримського півострова — чи є в України подібний намір.
🗣 “Звільнити Крим – це не намір, це наша земля. Наша ціль – деокупувати всі наші території. Крим є нашою землею, нашою територією. Це наше море і наші гори. Дайте нам вашу зброю, і ми повернемо наше. Але у рф ще є можливість вийти з усіх територій, які вони ще у 2014 році окупували. Ніхто не каже, що можна повернути відносини, але вони можуть зберегти життя своїх же людей. Я не те щоб думаю про життя їхніх людей — однак я вважаю, що це їхнє суспільство та їхнє майбутнє. Прірва між нашими державами велика, глибока, але ми всі повинні усвідомлювати, що прірва ця не штучна — вони її викопали. Саме путін стоїть із цією лопатою, і залишиться з цією лопатою в історії світу”.
Також Президент України зазначив, що мирні перемовини, які були можливі до повномасштабного вторгнення, наразі не розглядаються як варіант. Зокрема, Володимир Зеленський подякував партнерам за допомогу та наголосив, що її необхідно зміцнювати та продовжувати, адже Збройні сили України борються за європейські цінності.
🗣 “Ми не можемо триматися лише на вмотивованості та на моралі. Це просто слова, зайва риторика. Є конкретні речі, від яких залежить стійкість на полі бою. І ці конкретні речі ми очікуємо. Я ще раз можу подякувати за допомогу нашим партнерам. Але при цьому є моменти, коли не треба вагатися або порівнювати себе з кимось іншим. Коли ти кажеш: “Я дам танки, якщо хтось інший також дасть танки” і “Я, потужний у Європі, допоможу, якщо хтось, хто поза Європою, також допоможе”. Мені здається, це не дуже правильна стратегія. Це те саме, що ми громадяни України – держави, в якій більше ста національностей, десятки різних меншин – раптом почнемо говорити: “Ми цих захищаємо, а цих не захищаємо”. Ми не можемо ділитися, ми всі — громадяни України. І так воно є, незалежно від того, хто яке має етнічне коріння. Ми всі громадяни України, які сьогодні захищають європейців та всі їхні цінності. Тому не може бути сегментованої допомоги або вибірковості щодо зміцнення нашої армії. Потрібні всі сили, тому що ми боремося проти цієї тиранії, яка називає себе публічно “сусідом”.