Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим вітає українців з державним святом – Днем Прапора України.
Поєднання синього та жовтого кольорів – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів усіх континентів. У Київській Державі кольори сучасного українського прапора використовували ще до прийняття християнства.
А що ж означають ці кольори? Є дуже багато трактувань щодо цих символів. Але у далекому 1991 році Верховна рада України у своїй Постанові від 4 вересня 1991 року № 1482-ХІІ визначила що саме символізують синьо-жовтий кольори: «У зв’язку з проголошенням Верховною Радою України Акта про незалежність України, до прийняття Конституції України і проведення всенародного референдуму про нову державну символіку, підняти над Верховною Радою України історичний національний синьо-жовтий прапор, що символізує миролюбиву Українську державу в образі чистого неба і хлібного лану».
Поєднання синього і жовтого кольорів використовувало українське козацтво. З ХVІІІ ст. прапори Війська Запорізького все частіше виготовлялися на синьому або блакитному полотнищі, де жовтою фарбою були змальовані зорі, хрест, зброя чи постаті святих. Дедалі більше ці фарби зустрічаються і у побуті, в одязі козаків, використовує їх навіть церква. Терниста і складна історія формування українського прапору. Тривалі війни, втрата автономії та входження до складу імперій змушували українців на деякий час позбутися думки про державний прапор. Але доля посміхнулася наполегливості українського народу, і у 2004 році, після складного шляху, починається святкування Дня прапора на загальнодержавному рівні.
Українці! Пам’ятайте, що прапор – одна з офіційних емблем України, яка символізує її суверенітет, а з недавнього часу, у світі, український прапор сприймається як символ свободи та гідності. Тож сьогодні не забудьте вивісити на власних будинках синьо-жовтий прапор.
Зі святом! З Днем Прапора України!
Пресслужба
Новини
Привітання Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим з Днем Прапора України
23.08.2014