Минуло сто днів з моменту як Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим відновило свою роботу у Херсоні. Період часу не великий, але зробити перші підсумки діяльності відомства з упевненістю можна.
Відновлювати функціонування державного органу влади довелося практично з нуля. Жоден зі співробітників колишнього Представництва після відомих березневих подій та анексії Криму на материкову Україну не повернувся. Суспільно-політичні умови, в яких опинився півострів Крим, поставили нові завдання та зумовили вжити екстраординарних заходів та нестандартних підходів у державній управлінській діяльності. У відносно стислий термін сформовано мінімально необхідний дієздатний колектив, який у змозі ефективно вирішувати поставлені перед Представництвом завдання та забезпечити роботу відомства належним чином.
Пріоритетним напрямком діяльності Представництва у сучасних умовах є вирішення нагальних проблем вимушених переселенців та громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території. Всі ці категорії громадян завдяки роботі відомства сьогодні отримують кваліфіковану допомогу у вигляді інформування, консультацій, отримання документів з різних питань тощо. Географічне розташування Представництва було обрано в найбільш зручному та вигідному місці для кримчан – у Херсоні, на суміжній з Кримом території. Завдяки роботі служб Представництва кожен хто звертався за допомогою не залишився без уваги, жодне питання не залишилося без відповіді. До того ж налагоджено відповідну систему прийому вимушених переселенців та мешканців півострова, надання їм допомоги з різних питань, у тому числі – з юридичних. У результаті до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим надійшло, розглянуто і опрацьовано понад 230 звернень громадян. На всі звернення громадян надано компетентну консультативну допомогу та роз’яснення.
Перш за все важливо оперативно донести інформацію до вимушених переселенців та жителів півострова, які не можуть особисто звернутися до Представництва, тому у найкоротші строки співробітники Представництва налагодили співпрацю з облдержадміністраціями та іншими органами виконавчої влади. В рамках взаємодії із Державною службою з надзвичайних ситуацій організовано постійний соціально-демографічний моніторинг розселення вимушених переселенців на території материкової України. За результатами проведеної роботи встановлено, що станом на кінець серпня поточного року переселилося 17064 особи (з них офіційно зареєстровані 16468).
Найбільша кількість осіб тимчасово оселилася в Київській (5365), Львівській (2243), Одеській (1948) областях відповідно. На постійній основі через взаємодію з місцевими органами державної влади ведеться цілеспрямована робота щодо вирішення соціальних проблем, які виникають у вимушених переселенців. Пріоритетними завданнями у цій сфері є забезпечення житлом та працевлаштування. Так, станом на середину серпня 2014 року кількість безробітних з числа мешканців Автономної Республіці Крим та м. Севастополя, які звернулись за сприянням у працевлаштуванні до Центрів зайнятості на материковій частині України, становить 1,1 тис. осіб, з них статус зареєстрованого безробітного отримали лише 753 особи, допомогу по безробіттю отримали 641 особа.
На місцях, також, проводиться постійна робота щодо надання соціальної допомоги вимушеним переселенцям з питань освіти, перебування в дошкільних закладах тощо. Протягом березня – серпня 2014 року найбільша кількість таких звернень зафіксована в Одеській (1364 звернення – 1331 вирішено), Вінницькій (929 звернень – 773 вирішено), Київській (899 звернення – 892 вирішено) областях країни.
Українська влада повністю забезпечила громадян, кожен переселенець відчув підтримку, зокрема: вчасно виплачуються пенсії, соціальна допомога, виплати по безробіттю та інші матеріальні зобов’язання держави.
Водночас, з моменту розміщення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим у Херсоні, відновив роботу і офіційний сайт відомства. На Інтернет ресурсі є інформаційні розділи, де мешканці Криму та переселенці з півострова можуть отримати усю необхідну інформацію та дізнатися останні новини законодавчого характеру. На усіх офіційних порталах обласних державних адміністрацій розміщенні посилання на сайт Представництва.
Одним з основних напрямків діяльності Представництва є інформаційно-аналітична робота. Зусилля структурних підрозділів Представництва у цій площині спрямовані на здійснення постійного моніторингу суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації на тимчасово окупованій території з метою подальшого інформування зацікавлених вищих державних інстанцій.
Ключовим результатом роботи відомства можна вважати створення Громадської Ради при Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим, завдання якої захищати права та інтереси громадян, які вимушено переселилися на материкову частину України, та тих хто сьогодні мешкає на території півострова. До її складу увійшли експерти міжнародних організацій, представники громадських об’єднань та благодійних організацій, незалежних ЗМІ. Керівництвом відомства проводиться цілеспрямована робота щодо налагодження взаємодії з громадськими організаціями в напрямку більш активного залучення їх можливостей до вирішення існуючих проблемних питань.
Підсумовуючи перші сто днів роботи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим можна сміливо зазначити – відомство виконує покладенні Президентом України на нього завдання та працює у відповідному режимі.
Пресслужба
Новини
Сто днів роботи Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим
05.09.2014