28 березня (вівторок) у приміщенні Центрального універмагу Луцьк — ART GALLERY ЦУМ (проспект Волі, 1, 5-й поверх) відбудеться відкриття виставки фоторобіт українських репортерів, які після початку окупації працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів. Луцьк — один із шести обласних центрів України, де відбуватиметься показ фотовиставки «Історії з окупованого Криму».
Об 11:00 почнеться пресконференція, під час якої спікери розкажуть про ідею створення виставки, про переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а про також актуальну ситуацію в Криму. Після пресконференції журналістів буде запрошено ознайомитися з експозицією фотовиставки. «Історії з окупованого Криму».
Спікери заходу:
Тетяна Печончик, голова правління ZMINA. Центр прав людини;
Альона Савчук, одна з авторок світлин, репортерка;
Володимир Чекригін, заступник голови правління Крымская правозащитная группа / Crimean Human Rights Group;
Петро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського, член правління Об’єднання родичів політв’язнів Кремля;
Євген Бондаренко, керівник Відділу інформаційного забезпечення Представництва.
Від самого початку окупації Криму Росія чинить масштабні репресії. З політичних мотивів станом на сьогодні ув’язнено понад 150 осіб, — більшість із них кримські татари, — викрадено 43 українських активістів, з них 11 осіб вважаються зниклими безвісти, а один чоловік залишається під вартою. Наразі репресії тривають.
Протягом 10 днів жителі та гості Луцька зможуть побачити роботи українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які з 2014 до 2019 року документували життя кримських татар та українських активістів у Криму.
У жовтні минулого року фотовиставку «Історії з окупованого Криму» було представлено на Першому Парламентському саміті Кримської платформи (м. Загреб, Хорватія), а також у грудні — під час урочистих заходів з нагоди 30-річчя Представництва.
