
У межах посилення співпраці та взаємодії з країнами Глобального Півдня українська делегація на чолі з Постійною Представницею Тамілою Ташевою здійснила візит до Індії, Малайзії та Республіки Індонезія.
До складу делегації увійшли народні депутати України – учасники міжфракційного об’єднання «Кримська платформа» Вадим Галайчук і Марія Мезенцева, а також керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак.
Президент Володимир Зеленський під час Конференції послів України у 2022 році оголосив країни Глобального Півдня одним із ключових стратегічних пріоритетів нашої держави.
«Реалізація стратегічного курсу Президента України на посилення співпраці з державами цього регіону потребує пошуку тих пріоритетних тем, які можуть закласти підґрунтя для тривалої та плідної співпраці та будуть важливі не лише для нас, а й для держав, яких ми бачимо своїми партнерами», – зазначила Таміла Ташева.
Під час візиту українська делегація зосередилася на налагодженні співпраці з потенційними партнерськими організаціями в країнах Південно-Східної Азії шляхом просування Кримської платформи, а також порушенні питання політично та релігійно мотивованих переслідувань у тимчасово окупованому росією Криму.
Загалом члени української делегації провели понад 20 змістовних переговорів, серед яких – зустрічі з високопосадовцями Республіки Індонезія: головою Комітету міжпарламентської співпраці Ради народних представників, головою Національної комісії з прав людини, радником міністра юстиції, головою Служби міжнародних відносин та інвестицій уряду особливого району Джок’якарта, головним омбудсменом тощо.
Крім того, відбулися зустрічі з членами виконавчої ради об’єднання Нахдлатул Улама – найбільшої за чисельністю релігійної організації у світі, генеральним секретарем Центральної виконавчої влади Мухаммадії – другої за чисельністю релігійної організації у світі, членами керівної групи Ради улемів Індонезії.
Таміла Ташева спільно з іншими учасниками делегації прочитала чотири публічні лекції, провела зустрічі з ректорами великих академічних центрів регіону.
Під час переговорів представники України детально проінформували співрозмовників про порушення прав людини в окупованому Криму, які зазвичай спрямовані саме на кримських татар, зокрема кримінальні переслідування, сфальсифіковані справи та злочинні вироки окупаційних судів.
Було обговорено створення спеціального міжнародного трибуналу, а також притягнення до відповідальності всіх причетних до скоєння воєнних злочинів на окупованому півострові Крим.
Завдяки плідній роботі українських дипломатів Малайзія та Індонезія підтримали затверджену нещодавно резолюцію ООН з вимогою до Росії вивести війська з території України за її міжнародно визнані кордони 1991 року.
З метою посилення інформаційної присутності України у провідних медіа відповідних держав Таміла Ташева дала інтерв’ю телевізійним мовникам Малайзії та Індонезії. Крім того, в Індії відбулася фотовиставка до роковин початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, а також показ стрічки «Додому» (Homeward) режисера Нарімана Алієва у французькому культурному центрі місті Джакарта.