Українська держава здійснює заходи, покликані підтримувати та забезпечувати зв’язок з громадянами України, які вимушені проживати в умовах тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.
Розвиток новітніх технологій дозволяє усунути перепони на шляху здобуття мешканцями Кримського півострову української освіти за допомоги організованого дистанційного освітнього процесу, що ґрунтується на використанні інформаційно-телекомунікаційних технологій.
Дистанційне навчання є однією із сучасних форм у системі освіти України, що забезпечує громадянам можливості реалізації конституційного права на здобуття освіти та передбачає можливість отримання документів державного зразка про відповідний освітній рівень.
Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь можуть скористатися системою дистанційного освітнього процесу, обравши будь-який навчальний заклад України з переліку, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
Базою для дистанційного навчання є розроблений і запроваджений викладачами Інституту післядипломної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з Міністерством освіти і науки України проект «Столичний центр відкритої освіти», де вчителя та учні можуть знайти корисні і вичерпні матеріали для освіти на відстані, зокрема, електронні версії українських шкільних підручників та посібників для всіх класів.
Зарахування на дистанційну форму навчання здійснюється за письмовою заявою батьків дитини (одного з батьків) або законного представника неповнолітньої особи.
За допомогою і консультаціями з питань здобуття української освіти громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь можуть звертатись до департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України за телефоном +38 (044) 481-47-69, а також до Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим зручним засобом зв’язку.