Представництво вітає рішення Уряду щодо запуску річного експериментального проєкту, який спростить механізм повернення наших людей з тимчасово окупованих територій, зокрема з Криму.
Механізм дозволить оформлювати посвідчення особи на повернення в Україну громадянам, народженим після 24 серпня 1991 року на тимчасово окупованих територіях та буде діяти навіть у випадку, коли інформація про людину відсутня у державних реєстрах. Цей документ дозволить громадянам повернутись на територію України та продовжити оформлення паспортних документів.
Оформити документи можна буде безоплатно у закордонних дипломатичних установах України у Туреччині, Грузії, Вірменії, Казахстані та Білорусі.
Для встановлення особи використають державні реєстри, а також за потреби підтвердження від близьких родичів, у тому числі через відеозв’язок. Батьки або законні представники дітей до 16 років зможуть безпосередньо звернутись до дипломатичних установ.
Представництво активно долучалося до розробки механізму і надалі працюватиме над поверненням громадян України з тимчасово окупованого Криму. Зокрема, Представництво надає консультації, роз’яснює алгоритм дій для оформлення посвідчення особи на повернення, готує звернення до компетентних органів для сприяння поверненню людей на підконтрольну Україні територію тощо.