Представництво/Офіс Кримської платформи провело координаційну зустріч з Експертною мережею Кримської платформи. У нараді взяли участь також представники Міністерства закордонних справ України та Фонду Східна Європа.

На порядку денному було обговорення поточної діяльності неурядових організацій та аналітичних центрів у контексті повномасштабного вторгнення рф до України, а також актуалізація теми окупованого Криму як на національному, так і на міжнародному рівнях.
Зустріч розпочала Постійна Представниця Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева, яка зазначила, що для Володимира Зеленського питання Криму є одним із пріоритетних, і для глави держави, окрім іншого, важливо володіти інформацією про життя та настрої наших громадян в окупованому Криму. При цьому, жодних компромісів щодо територіальної цілісності України бути не може.
У зустрічі взяло участь 30 експертів як в онлайн, так і в офлайн-форматі. Вони представляли всі 7 робочих груп, а саме – “Політика невизнання та санкції”, “Права людини та МГП”, “Безпековий трек”, “Культурна спадщина”, “Гуманітарна допомога”, “Екологія та економіка”, “Відновлення прав корінних народів як інструмент деокупації Криму”.
Представники робочих груп Експертної мережі Кримської платформи розповіли про стан справ і напрямки їхньої роботи з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну.
Багато говорили також про новоокуповані території, зокрема, Херсонщину, та про те, що країна-агресор використовує там ті самі методики окупації, що й свого часу при окупації Криму та ОРДЛО, однак цього разу — значно швидшими темпами. Тож, необхідно поширити досвід експертів із кримських питань на тимчасово непідконтрольні райони, аби наші військові адміністрації враховували всі ризики при ухваленні тих чи інших рішень.

Важливими питаннями до обговорення в контексті зустрічі були також проблема документування мешканців окупованого Криму, що суттєво загострилася після 24 лютого; активна проросійська пропаганда в закладах освіти; використання вкраденого і вивезеного зерна, аграрної продукції та інших ресурсів України до окупованого Криму з подальшим їх перевезенням на територію рф; примусове залучення кримських спеціалістів, науковців, інженерів, лікарів для потреб російської армії.
Після 24 лютого отримувати інформацію та підтримувати зв’язок із громадянами України в Криму стало значно складніше, що неабияк ускладнює діяльність як експертів, так і державних установ, зокрема, Представництва.
Однак, і державні органи, і неурядовий сектор продовжуватиме працювати задля деокупації українських територій та забезпечення дотримання прав громадян України.