
Сьогодні в штаб-квартирі ООН відбулося неформальне засідання Ради Безпеки ООН за формулою Арріа на тему: «Реагування на викрадення та депортацію дітей під час збройних конфліктів: конкретні заходи з притягнення до відповідальності та превенції».
Бриферами заходу стали Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, Радниця – Уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарія Герасимчук, громадяни України – постраждалі від злочинів рф, а також Директор неурядової коаліції правозахисних організацій «Watchlist on CAAC» д-р Езекіль Хеффес.
Зокрема, під час заходу обговорили тему окупованого Криму, куди наразі росія примусово вивозить дітей із тимчасово зайнятих Запорізької та Херсонської областей.
Пан Дмитро Лубінець розповів про те, що рф коїть злочини проти українських дітей ще з 2014 року після окупації Криму.
“Понад 1900 дітей були незаконно усиновлені в російські сім’ї. Через російське законодавство, процедура повернення українських дітей є майже неможливою. Російська влада видала велику кількість окупаційних паспортів незаконно депортовним українським дітям. Також росія активно впроваджувала політику “перевиховання” дітей та нав’язувала зміну ідентифікації шляхом зречення всього українського”.
Представник Албанії в ООН Феріт Ходжа розповів присутнім про те, що в рф є мережа таборів так званого “перевиховання”, яка включає в себе понад 40 об’єктів в окупованому Криму та російському Сибіру.
Під час засідання присутнім також демонстрували відео з розповідями дітей з нових тимчасово окупованих територій, який росія викрала та незаконно перемістила на свою територію. Діти розповідали про те, як їх змушували працювати, морили голодом, закривали у підвалах за будь-яку підтримку України та навіть били палками до синців та гематом.
Подібні заходи ще раз демонструють світові справжнє обличчя росії – держави, яка вміє лише тероризувати, викрадати та знищувати. Агресора, який так нахабно порушує всі норми міжнародного гуманітарного права, необхідно зупинити на всіх фронтах, а кожну українську дитину – повернути додому.