28 липня 2015 року народ України відзначає день вшанування національної пам’яті князя Київського, творця середньовічної європейської держави Руси – України Володимира Великого та 1000 – річчя його успіння.
Прийняття християнства князем Володимиром і вінчання його з Візантійською царівною Анною в головному місті Криму Корсуні (Херсонесі), сприяли появі політичних та культурних зв’язків держави з символічною сім’єю християнських народів тогочасного світу.
За правління князя Володимира продовжилося формування української нації, майже завершилося об’єднання східного слов’янства, посилилися процеси політичної консолідації, набула розвитку розпочата княгинею Ольгою та її сином Святославом реформа державного управління, закладалися нові міста.
Вшанування національної пам’яті князя Київського Володимира Великого покликано зберегти та утвердити традиції української державності, нагадати про роль історичної спадщини Руси – України в їх становленні, підкреслити важливість прийняття християнства для розвитку українського суспільства як невід’ємної частини європейської цивілізації.
Тисячоліття державотворення на території України і вибір князем Володимиром шляху розвитку Руси – України визначили майбутню долю сучасної України – бути цілісною самостійною державою, частиною цивілізованого світу.
Довідково
Україна – єдина країна у світі, яка має у Ватикані свої державні символи. У соборі святого Петра, неподалік поховання Апостола, є Престол на честь київських князів, святих Ольги і Володимира.
Володимир Великий тримає в одній руці Десятинну церкву, в іншій – хрест і стрічку із зображенням тризуба.
В одному із центральних престолів собору домінують жовто-сині кольори.
В часи Володимира з’явилися перші срібні українські гроші. На одній стороні монети карбували зображення князя, а на іншій – державний герб – тризуб.