Європарламент у четвер, 14 червня, ухвалив резолюцію щодо ситуації з правами людини в Росії. За неї на пленарному засіданні у Страсбурзі проголосували 485 депутатів, проти виступили 76 парламентарів, ще 66 утрималися.
Європарламент суворо засудив масові систематичні порушення прав людини в Росії та в окупованому Криму і вкотре вимагає від російського керівництва негайно та безумовно звільнити усіх протиправно утримуваних політичних в’язнів.
На цьому наголошується в ухваленій у четвер резолюції Європарламенту “Щодо Росії, в особливості щодо справи політичного в’язня Олега Сенцова“.
“Європарламент вимагає від російського керівництва негайно і безумовно звільнити Олега Сенцова та інших протиправно утримуваних українських громадян в Росії та на Кримському півострові”, – наголошується у документі.
Нині таких українців-політв’язнів налічується понад 70 осіб. У документі згадані імена усіх загалом більше 70 українських політичних в’язнів, які утримуються в РФ та окупованому Криму, включно із журналістом Романом Сущенком.
Європарламентарії також висловили солідарність з українським кінорежисером та політичним активістом Сенцовим, нагадуючи, що він із 14 травня голодує з вимогою звільнити усіх своїх співвітчизників, протиправно ув’язнених російським режимом.
Резолюція привертає увагу й до інших українських політичних в’язнів у РФ, зокрема до затриманого разом із Сенцовим Олександра Кольченка, а також активіста Володимира Балуха, який оголосив голодування ще 19 березня. Крім того, Європарламент засудив порушення Росією міжнародного права у Криму, включно з “насадженням російського законодавства, потужною мілітаризацією Кримського півострова, яка загрожує регіональній безпеці, а також масштабні та систематичні порушення прав людини, особливо проти етнічних українців і кримських татар”.
“Європарламент засуджує порушення міжнародного права в окупованому Криму, включаючи силове застосування російського законодавства, масштабну мілітаризацію Кримського півострова, що становить загрозу регіональній безпеці, а також масові й систематичні порушення прав людини, які стосуються насамперед українців і кримських татар”, – наголошується у резолюції.
Європарламент закликав спеціального представника ЄС з прав людини звернути особливу увагу на ситуацію з правами людини на Кримському півострові, а також на непідконтрольних уряду територіях на сході України.