Указом Президента України від 26 травня 2015 року № 287/2015 затверджено рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про Стратегію національної безпеки України».
Документ зазначає, що російська військово-політична загроза має довгостроковий характер. «Прагнучи перешкодити волі Українського народу до європейського майбутнього, Росія окупувала частину території України – Автономну Республіку Крим і місто Севастополь, розв’язала воєнну агресію на Сході України та намагається підірвати основи міжнародної безпеки та міжнародного права, уможливити безкарне застосування сили на міжнародній арені». Ця ситуація зумовлює необхідність вжиття адекватних стратегічних військово-політичної заходів.
Актуальними загрозами національній безпеці України в рамках Стратегії визначено тимчасову окупацію території Автономної Республіки Крим і міста Севастополя та дії щодо дестабілізації обстановки у Балто – Чорноморсько-Каспійському регіоні, нарощування військових угруповань на тимчасово окупованій території України, у тому числі розміщення на півострові Крим тактичної ядерної зброї.
Основними напрямками державної політики на найближчу перспективу мають стати: відновлення територіальної цілісності у межах міжнародно-визнаного державного кордону України, підвищення обороноздатності країни, поглиблення оборонно-промислового та військово-технічного співробітництва з державами – членами НАТО і ЄС, досягнення повної незалежності від Росії у сфері військово-промислового комплексу.
Стратегія спрямована на забезпечення інтеграції України до Європейського Союзу та формування умов для вступу в НАТО.
В рамках заходів з підвищення обороноздатності держави, серед іншого, передбачається «формування адекватних загрозам військово-морських спроможностей України, забезпечення оборони морського узбережжя держави, розвиток необхідної інфраструктури базування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, а також її відновлення в Криму після повернення тимчасово окупованої території під контроль України».
Кабінету Міністрів України доручено розробити та внести у місячний строк в установленому порядку на розгляд Ради національної безпеки і оборони України комплексні пропозиції щодо реформування органів сектору безпеки і оборони України та затвердити у тримісячний строк нову редакцію Морської доктрини України.
Також, Рада національної безпеки і оборони України на виконання положень Стратегії доручила Кабінету Міністрів України забезпечити залучення громадськості до підготовки проектів стратегічних документів з питань національної безпеки та реформування Збройних Сил України.
Пресслужба
Новини
Затверджено Стратегію національної безпеки України
27.05.2015