Журналіст із Криму Павло Казарін став лауреатом Шевченківської премії в номінації “Публіцистика й журналістика”
09.03.2025
9 березня у Національній філармонії України відбулася церемонія нагородження лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка. Одним із переможців у номінації “Публіцистика й журналістика” став журналіст, публіцист та військовослужбовець ЗСУ Павло Казарі, родом з Криму. Його нагороджено за проєкт “Публіцистика воєнного часу”, опублікований в інтернет-виданні “Українська правда”.
Під час виступу на церемонії Павло Казарін зауважив, що завжди вважав себе журналістом у минулому і сподівається залишатися ним у майбутньому. Однак це стане можливим лише тоді, коли відпаде потреба в ньому як у сержанті Збройних Сил України. Він наголосив, що завдання журналістики полягає в поясненні країні та людям їхніх мотивацій, світосприйняття та наслідків їхніх дій. Важливим аспектом журналістської роботи, за його словами, є нагадування про цінності.
“Наша країна зараз нагадує світу про цінності, про те, де добро, а де зло, хто агресор, а хто жертва, у чому різниця між миром та капітуляцією. Нагадувати світу про те, що ціна нашого миру не повинна бути вищою за ціну нашої війни”, – заявив Павло Казарін, підкресливши, що для деяких міжнародних гравців є величезна спокуса забути про ці фундаментальні речі.
Павло Казарін – відомий український публіцист та автор книги “Дикий Захід Східної Європи”, яка вийшла друком напередодні повномасштабного вторгнення і здобула титул “Книги року ВВС” у 2022 році. Окрім Шевченківської премії, він також є лауреатом премії імені Георгія Гонгадзе та премії імені Юрія Шевельова. З перших днів російської агресії Казарін приєднався до лав Збройних Сил України та вже четвертий рік захищає свою країну зі зброєю в руках.
На церемонії нагородження лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка був присутній Президент України Володимир Зеленський та Перша Леді Олена Зеленська.
Шевченківська премія – найвища державна нагорода України у сфері культури та мистецтва, заснована у 1961 році. Вона вручається за вагомий внесок у розвиток національної культури. Кожен лауреат отримує диплом, почесний знак і грошову винагороду, яка цього року становить 484 480 гривень.