15 серпня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та головний консультант служби міжнародних зв’язків Таїсія Ткаченко в робочому форматі обговорили зі спостерігачами Херсонської групи СММ ОБСЄ в Україні Пітером Чілверсом та Іреною Баллєстерос кримську проблематику відповідно до повноважень Представництва.
Під час спілкування було висвітлено системні порушення владою РФ норм міжнародного права щодо торгівельного мореплавства в Азовському морі, зокрема стосовно безпідставних зупинок та «оглядів» прикордонниками ФСБ РФ під час проходження суден під прапорами іноземних країн Керченської протоки у напрямку портів Бердянська та Маріуполя, що дискримінує торгівельне мореплавство до українських портів, тягне за собою значні витрати за прострочення термінів доставки вантажів, має ознаки морської блокади.
Окремо обговорювалась ситуація нехтування окупаційною владою РФ нормами міжнародного права в контексті незаконного затримання українського риболовного судна ЯМК-0041, яке займалось у Чорному морі рибним промислом, та аспекти незаконного тримісячного утримання російськими каральними структурами п’ятьох членів його екіпажу в якості заручників у тимчасово окупованому Криму.
Постійним Представником зверталась увага на проблемні аспекти, пов’язані з водозабезпеченням Криму, зокрема у вимірі хижацького використання значних обсягів артезіанських вод для технологічних потреб підприємств хімічної промисловості, продукція яких застосовується зокрема й у військово-промисловому комплексі РФ. Таке штучне розграбування ресурсів Криму тягне за собою зниження рівня підземних вод та засолення ґрунтів, що призводить до зниження урожайності та падіння рентабельності сільського господарства на окупованому півострові.
Констатувався факт байдужості держави-агресора щодо реального соціально-економічного рівня життя населення Криму, за умов повальної мілітаризації півострову, швидкого розвитку військових об’єктів та інфраструктури, перетворення Криму на суцільну військову базу російської агресії. З ініціативи представників ОБСЄ окремо та ретельно обговорювалися зусилля, які докладаються Україною на державному та міжнародному рівнях з метою засудження дій окупаційної влади країни-агресора та притягнення її до відповідальності, із особливою увагою до поданих Україною заяв проти Росії до Європейського Суду з прав людини.
Під час зустрічі було обговорено поточну діяльність та практичні результати роботи судових та правоохоронних органів України з питань Криму.