Рустем Емірусеїнов отримав 17 років позбавлення волі з відбуванням перших 2 років у в’язниці, решту терміну – в колонії суворого режиму;
Арсен Абхаїров – 13 років з відбуванням перших 2 років у в‘язниці з відбуванням перших 2 років у в’язниці;
Ескендер Абдулганієв – 12 років з відбуванням перших 2 років у в‘язниці.
Активісти кримськотатарського руху знаходилися в СІЗО з лютого 2019 року, піддаючись політичному переслідуванню за надуманими звинуваченнями, лише через те, що сповідували релігію свого народу та брали участь у громадських акціях на підтримку родин інших політв’язнів. На фінальному засіданні обвинувачені кримські татари були у футболках з написами «1944 – призначили в зрадники», «2016 – призначили в терористи» і «Вивчення релігії – НЕ тероризм».
“Дії влади РФ з переслідування наших громадян та ув’язнення Рустема Емірусеїнова, Арсена Абхаїрова та Ескендера Абдулганієва є воєнним злочином та кожен представник російської влади та окупаційної адміністрації рано чи пізно понесе персональну кримінальну відповідальність за цей злочин. Сьогодні Україна докладає максимальних зусиль для фіксації, ретельного документування та розслідування цих фактів. Весь світ повинен знати про системні і масові порушення прав людини, порушення прав корінного кримськотатарського народу на території тимчасово окупованого Кримського півострова.
І поки ми змагаємося за свободу сотні заручників, які перебувають в полоні Кремля, для нас є дуже важливим зробити все аби вони самі та їх родини отримували системну правову, соціальну та психологічну підтримку від держави. Представництво в партнерстві з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, правозахисними організаціями розробили відповідний законопроект та докладають зусиль для його подальшого прийняття” – коментує вирок Заступниця Постійного Представника Президента України в АР Крим Таміла Ташева
На винесення вироку в Ростов-на-Дону з півострову відправилися кілька сотень кримчан, щоб підтримати політв’язнів, проте випустили з території тимчасово окупованого Криму лише один мікроавтобус з родичами. Інші були затримані ДПС та вимушені повернутися до Сімферополя, де у так званому “Кримському гарнізонному суді” було організовано вдеозв’язок із ростовським судом.
Під будівлею Кримського гарнізонного суду також зібралися люди, щоб підтримати політв’язнів, їх близьких та родичів, вони тримали в руках портрети обвинувачених кримських татар та були одягнуті у футболки з їх зображенням.
Співробітниками так званої поліції під будівлею суду у Сімферополі було затримано Темер’янова Вілена Фаридовича, корреспондента «Кримської солідарності» та видання Грани.ру, Зиядинова Абляміта Сулеймановича. корреспондента «Крымской солидарности» и корреспондента Грани.ру та Бекіров Ерфана Сейрановича, жителя Білогорського району Криму.
Фото: Ґрати