“Терджиман” — перша газета кримськотатарською мовою, у якій висвітлювалися політичні, економічні та культурні новини. Видання проіснувало до 1918 року.
У 2011 році в Бахчисараї на конференції кримськотатарських ЗМІ 10 квітня визначили як День кримськотатарської журналістики. Видання кримськотатарською, окрім інформаційної функції, проводили і проводять просвітницьку діяльність, вони сприяють збереженню мови, культури, традицій, пам’яті та самоідентифікації.
За 8 років окупаційним режимом безліч разів були порушені права журналістів та чиняться утиски праву на свободу слова та преси в Криму. Кримськотатарські ЗМІ потерпали від цензури та політичного тиску, продовжуючи зберігати кримськотатарську мову в медіасфері Криму.
Окупанти в Криму намагаються створити викривлену реальність за допомогою пропагандистських засобів масової інформації, не висвітлюючи реальний стан речей на півострові, замовчуючи репресії, від яких потерпають кримські татари та журналісти, які працюють в умовах ризику опинитися за гратами за донесення правди.
Нам усім слід приділяти якомога більше уваги висвітленню проблем Криму, протидіяти цензурі та дезінформації і, звісно ж, сприяти розвитку незалежної кримськотатарської журналістики.
Фото з відкритих джерел.