21 листопада 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін виступив на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності з доповіддю з питань охорони культурної та археологічної спадщини у тимчасово окупованому Криму.
У своєму виступі Борисом Бабіним було наголошено на необхідності посилення захисту прав корінних народів та релігійних громад в Криму, було наведено конкретні факти пошкодження та знищення пам’яток історії та культури в окупованому Криму, проведення незаконних археологічних розвідок та вивозу культурних цінностей з Криму в РФ.
Комітетом було підтримано приписи та вжиті заходи з реалізації Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки з питань духовності та культури, пропозиції щодо внесення до санкційних списків структур, залучених до розграбування та вивезення української культурної спадщини в Криму.
Цього ж дня Постійний Представник взяв участь у комітетських слуханнях Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин «Удосконалення державної політики у сфері застосування санкцій до осіб, причетних до незаконних політично мотивованих переслідувань громадян України на тимчасово окупованих територіях та в РФ».
На слуханнях було обговорено питання удосконалення національного законодавства України у сфері застосування санкцій до відповідної категорії осіб, покращення ефективності національних санкцій, просування в західних країнах санкцій щодо осіб, причетних до політично мотивованих незаконних переслідувань громадян України, перспектив узгодження санкційної політики України з положеннями «Акту Магнітського».
Постійний Представник у своєму виступі охарактеризував практичні ситуації застосування санкцій, хід відповідних судових проваджень, до яких залучено Представництво, ініційованих в Україні резидентами держави-агресора. Борис Бабін відзначив, що реалізація санкцій має здійснюватися в рамках підзаконних актів на розвиток норм профільного закону, схвалених в межах повноважень Національним банком, Службою безпеки та Кабінетом Міністрів України, піддав гострій критиці наполегливі, але безпідставні спроби покласти загальну координацію всіх дій усіх державних органів з питань санкцій на окремий центральний орган виконавчої влади, що наразі має вкрай обмежену інституційну спроможність.
Борис Бабін зазначив, що санкційні обмеження не можна запроваджувати лише у рамках захисту прав людини, вказав що найбільшу реальну значущість матимуть санкційні заходи вжиті проти великих економічних структур, підконтрольних державі-агресору та її представникам. Вказав на потребу опрацювання заходів реагування на спроби змін власника заблокованого через застосування санкцій майна та на діяльність українських контрагентів підсанкційних підприємств та організацій.
Також Постійний Представник взяв участь у засіданні підкомітету з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування. Наразі робоча взаємодія з комітетами триває.
