“Посилена резолюція є дуже важливою, це важливий знак підтримки суверенітету і територіальної цілісності України. Це вже п’ята резолюція Генасамблеї, яка вказує на системні порушення прав людини на тимчасово окупованій території Кримського півострову та звертає на них увагу світової спільноти на найвищому рівні. Важливо, що цьогорічна резолюція містить велику кількість нових положень. В резолюцію вперше включений термін “громадянські журналісти”. Документ також детально зупиняється на підривній господарській діяльності Росії, що виснажує природні ресурси тимчасово окупованого Кримського півострова та негативно впливає на екологію. Резолюція визнає проблему блокування Росією доступу молоді та дітей з Криму до української системи освіти, порушення релігійних прав наших співгромадян.
Генеральна Асамблея ООН у резолюції закликає РФ забезпечити безперешкодний та повний доступ до Криму для міжнародних моніторингових місій, зокрема Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Представництво Президента України в АР Крим вітає прийняття резолюції, до якої разом з партнерами з неурядових правозахисних організацій напрацьовували пропозиції з кінця березня 2020 року” – коментує Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.
“Резолюція чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб РФ в Криму у контексті посилення міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму. На рівні ООН вперше зафіксовано, що такі посадові особи повинні розглядатися лише як “окупаційна влада Російської Федерації”, – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.