28 лютого 2019 року у Херсоні відбувся круглий стіл, на якому презентовано аналітичний звіт «Інформаційний простір Херсонської області: стан, проблеми та шляхи покращення».
Участь у заході взяли головні консультанти Представництва Сергій Скрипник та Алла Ракша.
У представленому експертами Української фундації безпекових студій звіті окремі розділи присвячені районам, що межують з тимчасово окупованим Кримським півостровом – Скадовський, Каланчацький, Генічеський, Новотроїцький, Чаплинський. Експерти зазначають, що саме ці райони є найбільш вразливими до впливу російської пропаганди та фейкових новин.
За результатами дослідження підготовлено ряд рекомендацій, серед яких робота з визнання незаконним процесу розбудови об’єктів наземної телерадіомережі та подальшої експлуатації РФ радіочастотного ресурсу на ТОТ АР Крим; створення регіональної платформи «Єдиного голосу»; забезпечення якомога ширшого покриття території області стільниковим зв’язком стандарту 4G; використання смс-інформування осіб, які перебувають поблизу КПВВ для доведення суспільно значимої інформації, зокрема щодо надання адмінпослуг, освітніх та медичних послуг, тощо.
Зазначимо, Представництво у вересні минулого року виносило питання про свободу слова та інформаційну політику на ТОТ АР Крим на розгляд двох профільних комітетів Верховної Ради України.
Під час розгляду цих питань Представництвом надавалися пропозиції зокрема й щодо:
– протидії незаконному телерадіомовленню з ТОТ України в Криму на прилеглі райони Херсонської області, забезпечення телерадіомовлення з території Херсонської області на ТОТ України в Криму;
– забезпечення умов для створення суспільно-інформаційних видань для кримчан он-лайн та в друкованому вигляді;
– вжиття заходів щодо обмеження доступу до веб-сайтів структур окупаційної влади та інших веб-ресурсів в мережі Інтернет;
– запровадження ефективного комплексного правового переслідування компаній, що надають чи сприяють в надання в Криму послуг стаціонарного та мобільного зв’язку.
Наші пропозиції комітетами були підтримані, надані рекомендації відповідним органам державної влади та організаціям, чекаємо на їх реалізацію, робота Представництва в цьому напрямку триває.


