24 травня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін, його Перший заступник Ізет Гданов та співробітники Представництва взяли участь у засіданні в комітетах Верховної Ради України четвертої Відкритої кафедри зовнішньої політики, безпеки та дипломатії на тему: «Крим як територія безправ’я: безпека, захист, протидія».
У заході, співорганізатором якого стало Представництво, взяли участь Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Голова Комітету у закордонних справах Ганна Гопко, інші народні депутати, представники центральних органів влади, дипломати, науковці, журналісти, правозахисники та громадські діячі.
На заході були обговорені практичні підходи до розв’язання внутрішніх проблем України, пов’язаних з анексією Криму: від спрощення надання адміністративних послуг українським громадянам до протидії незаконним економічним взаєминам з півостровом і забезпечення належного моніторингу екологічних загроз.
Ірина Геращенко наголосила на актуальності заходу і зазначила, що сьогодні тимчасово окупований півострів залишається територією безправ’я та систематичних порушень прав людини. “За чотири роки місія МКЧХ жодного разу не змогла відвідати ні заручників в окупованому Донбасі, ні політв’язнів в анексованому Криму”, – зауважила Ірина Геращенко. “Політика реінтеграції тимчасово окупованих територій України, як Криму так і Донбасу має будуватись на послідовній стратегії Держави і передбачати застосування інструментів міжнародного права – позовів проти РФ у міжнародних судах та єдності міжнародних партнерів довкола питання санкцій проти Росії”, – наголосила Ірина Геращенко, підсумовуючи свій виступ.
Ганна Гопко зазначила, що найважливішим є деокупація Криму, головною метою якої є відновлення суверенітету України. Також важливим питанням стає міжнародно-правова відповідальність РФ за збройну агресію проти України. Голова комітету у закордонних справах вказала, що на сьогодні комітетом проводиться активна робота з інвентаризації усіх міждержавних угод, укладених з РФ та з організації допомоги родинам політв’язнів. “Також ми постійно з представниками кримських татар проговорюємо як запустити міжнародний майданчик у вигляді норманського формату щодо деокупації Криму” – наголосила Ганна Гопко.
Борис Бабін вказав на поточну роботу, що ведеться Представництвом щодо отримання адміністративних послуг громадянами України, які проживають в Криму, розповів про розширення з 30 травня офісу держпідприємства “Документ” на Херсонщині та про поточну спільну роботу Представництва та парламентарів щодо законодавчого забезпечення ефективних механізмів допомоги кримчанам, зокрема – щодо реєстрації актів цивільного стану та безкоштовної вторинної правової допомоги для громадян України, що проживають на тимчасово окупованій території. Також Постійним Представником було вказано, на питання діяльності підприємств хімічної індустрії Криму та на аспекти незаконного видобування підконтрольними окупантам структурами вуглеводнів та піску на шельфі Чорного моря, на мілітаризацію з боку держави-агресора Азовського моря та Керченської протоки.
Постійний Представник доповів присутнім про розроблений Представництвом План невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки який у червні буде обговорено на засіданні робочої групи високого рівня.
Ізет Гданов зазначив про необхідність невідкладного забезпечення належного рівня законності та державного управління на територіях, прилеглих до лінії розмежування з тимчасово окупованим Кримом, насамперед – у Генічеському районі Херсонської області. Перший заступник Постійного Представника наголосив на тому, що потрібно врегулювати ряд проблемних питань щодо незаконних автомобільних пасажирських перевезень, експорту та імпорту товарів і послуг до/з Криму, та запровадити ефективне комплексне правове переслідування авіакомпаній, структур морського судноплавства, підприємств залізничного транспорту, що задіяні у незаконні перевезення до Криму.
25 травня 2018 р. у продовженні роботи Відкритої кафедри Борис Бабін провів у Дипломатичній академії України відкриту лекцію “Структури міжнародних організацій в Україні та питання Криму” для представників центральних органів влади, дипломатів, науковців, журналістів, правозахисників та громадських діячів.