Учора, 07 жовтня в Представництві Президента України в Автономній Республіці Крим/Офісі Кримської платформи пройшов Клуб Українська школа політичних студій/Ukrainian school of political studies – Кримський вечір, тема якого була присвячена тимчасово окупованим Автономній Республіці Крим та м. Севастополю, а також ініціативам держави щодо їх деокупації та реінтеграції.
Спікерами заходу були Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич та його заступниці Дар’я Свиридова та Таміла Ташева.
Для команди Представництва важливо, щоб тема тимчасово окупованого Кримського півострова не зникала з порядку денного усіх можливих майданчиків допоки наша держава не поверне контроль над тимчасово окупованою Російською Федерацією територією України.
“Саме для цього Україною ініційовано створення Кримської платформи – нового міжнародного консультаційно-координаційний формат, спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Російську Федерацію, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв, а також досягнення головної мети – деокупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя мирним шляхом, установчий Саміт якої зібрав у м. Києві 46 делегацій іноземних держав та міжнародних організацій. Це був перший крок на шляху відновлення суверенітету України над тимчасово окупованим Кримом.
Наразі ж робота внутрішнього треку Кримської платформи продовжується створенням постійно діючого майданчика для координації та комунікації органів державної влади України, іноземних держав та міжнародних організацій та громадян України з Криму – Офісу Кримської платформи, який функціонує як структурний підрозділ Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим” – наголосив Антон Кориневич.
Також, спікери розповіли про завдання та роботу Офісу Кримської платформи, найбільші виклики, які стоять перед Представництвом та плани на наступні роки, а також висловили власне бачення того, як деокупувати та реінтегрувати тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, як протидіяти російській пропаганді, як допомагати громадянам України, які проживають на тимчасово окупованому Кримському півострові та чому тимчасово окупований Крим завжди має бути в порядку денному.
Дякуємо Українській школі політичних студій за організацію заходу та увагу до питання деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, захисту громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, або переселилися з неї і перебувають в інших регіонах України, а також за включення кримської тематики до питань політичної освіти в Україні.