13 лютого 2018 року Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та його перший заступник Ізет Гданов зустрілись у форматі робочої наради з представниками Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Під час зустрічі сторони обговорили ряд гуманітарних питань, пов’язаних з тимчасовою окупацією Криму та агресією РФ, що триває, які на сьогодні потребують на нагальне вирішення.
Борис Бабін ознайомив присутніх з роботою Представництва з питань, що має правозахисне значення, від ключової проблеми реалізації адміністративних послуг паспортизації для громадян України, які проживають в Криму, до доволі специфічних гуманітарних питань, пов’язаних із переміщенням через лінію розмежування трун з тілами та домашніх тварин.

Було вказано на практичні зусилля Представництва щодо вирішення поточних гуманітарних та адміністративних потреб родичів політв’язнів та родин, які переміщуються з окупованого півострова.
Сторони обговорили зусилля Представництва зі створення мережі Центрів надання адміністративних послуг, які надаватимуть повний спектр послуг з оформлення паспортних документів громадянам України, в наближених до Криму районах, вказано на перспективи їх відкриття за сприяння Представництва у 2018 р. в Новотроїцькому, Каховці, Чаплинці тощо.
Обговорювалася ініціатива Представництва, за якою в рамках модернізації підрозділу ДП «Документ» планується до початку квітня 2018 р. втричі розширити спроможність для паспортизації кримчан в Херсонській області. Зверталася увага на потреби мінімального облаштування КПВВ «Каланчак» та «Чонгар», забезпечення залізничного сполучення до ст. Вадим та легальних автомобільних перевезень до КПВВ.
Гостей цікавила статистика, динаміка та характер звернень до Представництва внутрішньо переміщених осіб та мешканців окупованого Криму. Як зазначив Борис Бабін, за статистикою число переселенців з Криму, які звернулись до органів місцевої влади за допомогою, сьогодні зростає. Зокрема, лише з початку 2018 р. до комунальних установ міста Херсон звернулося за допомогою вісім родин, які переїхали з Криму. Констатувалося, що динаміка росту кількості переміщених осіб напряму пов’язана з масовими порушеннями прав людей на тимчасово окупованій території.
Було обговорено ризики для основоположних прав людини, які виникають через незаконну господарську та транспортну діяльність на окупованій території, через знищення окупантами в Криму унікальних об’єктів культурного та рекреаційного характеру. Констатувалися масові фактичні грубі порушення прав під час незаконного судноплавства навколо Криму, де через недотримання норм та стандартів гинуть та зазнають травм люди, вказувалося на неправомірні обмеження з боку окупаційної влади у сфері прибережного рибальства, які завдають істотної шкоди сталому розвитку місцевих громад.
Констатувалося, що окупаційна політика РФ у Криму обмежує не лише індивідуальні права людини, але й колективні права населення АРК та м. Севастополя, включаючи право на сталий розвиток, на мир та на екологічну безпеку.
Під час обговорення особливу увагу було звернуто на необхідність оцінки з боку Моніторингової місії ООН стану порушень в Криму колективних прав кримськотатарського народу, визнаного корінним народом ООН та Україною, обмежень гарантованих у документах ООН індивідуальних прав його представників.
Сторони домовилися про налагодження періодичного інформування Моніторингової місії з боку Представництва про стан реалізації прав людини для переміщених осіб та населення Криму на підконтрольній території, про порушення прав людини з боку окупаційного режиму РФ.