4 вересня 2018 р. Представництвом спільно з Національною академією державного управління при Президентові України у Києві було проведено науково-практичну конференцію «Невідкладні заходи з протидії російській агресії з Криму: політичні, юридичні, економічні, управлінські та соціальні аспекти». У заході взяли участь науковці, керівники та експерти більше двадцяти навчальних й наукових установ та органів влади.
Відкриваючи захід, очільник Національної академії професор Василь Куйбіда відмітив актуальність Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки та наголосив на необхідності розроблення та затвердження на рівні Президента України загальнодержавної стратегії деокупації півострову.
Борис Бабін зазначив про виконання Представництвом положень Плану невідкладних заходів та вказав на необхідність зведення у межах єдиного документа елементів стратегії реінтеграції та деокупації Криму, які мають бути опрацьованими центральними органами влади в межах повноважень. Постійний Представник окреслив специфіку стратегічного, програмного та планового вимірів протидії російської агресії з Криму та подальшої деокупації півострову, зокрема у сфері законотворчої діяльності та окреслив проблемні моменти, що потребують нагального врегулювання. Професор Володимир Казарін, ректор Таврійського Національного університету ім. Вернадського доповів про захист права на освіту молоді на тимчасово окупованій території, про важливість відновлення ліцензій кримських закладів вищої освіти. Питання захисту конституційних прав громадян, які перебувають на тимчасово окупованій території підіймав доктор юридичних наук Анатолій Коструба.
Помічник першого заступника Голови Нацполіції Юлія Заморока презентувала завдання Національної поліції України під час забезпечення спеціального правового режиму на тимчасово окупованих територіях, представила статистичні дані. Професор Наталія Камінська зазначила про проблеми комплексного забезпечення механізму деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території України. Професор Василь Горбачук проаналізував динаміку військових індексів України та сусідніх держав за три останніх десятиріччя, охарактеризував причини та наслідки. Про правосуддя перехідного періоду для кримськотатарського народу доповів доцент Олексій Плотніков, який серед іншого проаналізував аспекти геноциду та депортації кримськотатарського народу.
Доцент Антон Кориневич розповів про принципи і джерела міжнародного права в умовах російської агресії та окупації Криму, наголосив на необхідності ратифікації Римського статуту та приведення Кримінального кодексу України у відповідність до норм міжнародного гуманітарного права. Про соціальне забезпечення та виплату допомоги при народженні дитини та пенсій для кримчан розповіла керівник експертної групи Мінсоцполітики України Олеся Цибулько. Російська агресія у сфері ідентичності, як загроза національній безпеці України в контексті анексії Криму стала предметом доповіді кандидата психологічних наук Іллі Ягіяєва. Доцент В’ячеслав Швед підсумував основні положення доповідей про міжнародну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України та висловив побажання щодо майбутньої співпраці.
За підсумками конференції буде опрацьовано рекомендації та видано збірку матеріалів.