Головною військовою прокуратурою Генпрокуратури України успішно ведеться досудове розслідування за фактом розв’язання та ведення представниками влади і Збройних Сил РФ агресивної війни проти України, а також вчинення інших злочинів, що призвели до тимчасової окупації Криму та інших тяжких наслідків. На підставі зібраних доказів 1 березня 2018 року складено повідомлення про підозру Голові та 18 суддям Конституційного Суду держави-агресора у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України.
18 березня 2014 року у м. Москва за участю Президента РФ та групи його співучасників – фізичних осіб, неправомірно проголошених вищими посадовими особами держави-агресора, як «влада Республіки Крим та Севастополя» було підписано так званий «Договір про прийняття до РФ Республіки Крим і створення у складі РФ нових суб’єктів». Попре кричущу нікчемність цього “Договору” з міжнародно-правової точки зору, його очевидну невідповідність конституціям як України так і РФ, наявність у його тексті відверто алогічних формулювань, стверджень та припущень наступного дня, 19 березня 2014 року, судді КС РФ, діючи за попередньою змовою групою із представниками влади та Збройних Сил РФ, як пособники у вчиненні останніми посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, грубо знехтував як процедурою КС РФ так й вимогами російського законодавства та міжнародних зобов’язань РФ.
Схвалення КС РФ поспіхом відповідних протиправних рішень, які мають очевидні ознаки не лише посягань на територіальну цілісність України, але й службових злочинів з боку членів та голови КС РФ, призвело у подальшому до спроб штучної легітимізації керівництвом РФ окупації та посягань на анексію частини території нашої держави. Остаточну оцінку поведінці суддів КС РФ у справах щодо російської агресії в Україні надасть як український суд так і Міжнародний кримінальний суд ООН.