Головне за тиждень
▶ У Генштабі ЗСУ повідомили, що 23 лютого у Криму військові уразили район розташування ракетного дивізіону 15-ї окремої ракетної бригади Чорноморського флоту рф. Також 25 лютого військові завдали удару по пусковій установці зі складу зенітного ракетного комплексу “С-400 Тріумф” поблизу населеного пункту Софіївка, а також бойову машину зенітного ракетно-гарматного комплексу “Панцирь С-1”.
▶ Сили безпілотних систем ЗСУ 24 лютого знищили зенітний ракетно-гарматномий комплекс “Панцирь С-1”, радіолокаційну станцію “П-18” у Криму. Того ж дня бригада “Птахи Мадяра” також уразила радіолокаційну станцію “Малахіт” у районі населеного пункту Новофедорівка.
Злочини окупації
▶ Станом на початок лютого 2026 року на території окупованого Криму 284 особи піддаються політиці судових переслідувань, з них 159 – кримські татари.
▶ Станом на 11 лютого 2026 року зафіксовано 1684 випадки складання матеріалів за статтею 20.3.3 КпАП рф про так звану “дискредитацію збройних сил російської федерації” на території тимчасово окупованого Криму. У 1547 випадках винесено рішення про накладення штрафів або об’єднання справ із сукупними рішеннями. У 24 випадках провадження ще триває. У 53% постанов (819) йдеться про жінок, у 47% (726) — про чоловіків.
▶ Здоровʼя кримського політвʼязня Амета Сулейманова погіршилось. Після початку тимчасової окупації Криму Амет висвітлював незаконні діяння російських окупантів, зокрема обшуки та затримання. У 2020 році його затримали російськими силовиками. Згодом його відпустили під домашній арешт, оскільки за станом здоровʼя він не міг перебувати у СІЗО. У 2023 році його знову затримали, а через деякий час відправили у вʼязницю на територію рф, де він перебуває й досі. Зараз окрім серйозних проблем із серцем та перенесеної гіпертонічної кризи, у нього діагностували ангіопатію сітківки, що без лікування може призвести до втрати зору.
▶ У Гагарінському районному суді міста Севастополя відмовили у наданні позову родичів Сергія Гріщенкова. У травні 2025 року його викрали співробітники фсб та звинуватили у “держзраді”. Родина оскаржувала незаконне позбавлення волі та бездіяльність “прокуратури”, проте окупаційний “суд” відмовив у задоволенні всіх вимог і закрив провадження, не дозволивши заявникам подати клопотання.
▶ Яшара Муєдінова, якого у 2022 році засудили до 13 років колонії суворого режиму, перевели до російської виправної колонії № 9 в омську. Причини етапування не пояснюють. Росіяни застосовували до нього фізичний та психологічний тиск. Загалом його стан здоровʼя погіршився, зокрема, через ненадання необхідної медичної допомоги. Політвʼязень страждає на зубний біль, набряк ніг.
Насильницька мобілізація
▶ Загинули щонайменше 2801 військовослужбовців РФ із підрозділів, дислокованих у Криму. 1459 із них, ймовірно, є громадянами України.
▶ Підтверджено взяття в полон щонайменше 125 російських військових із Криму. Більшість — ймовірно, громадяни України.
Мілітаризація Кримського півострова
▶ Росіяни продовжують мілітаризувати молодь у Криму. До прикладу, у лютому Ігор Бойко, “радник директора Кримського дослідницького інституту безпілотних технологій” повідомив, що 47 студентів завершили підготовку та отримали кваліфікацію операторів БпЛА. За словами так званого “радника”, спочатку студенти проходили навчання онлайн, а потім відпрацьовували навички “на практиці”.
▶ 24 лютого у Севастополі провели захід, мета якого “змотивувати” молодь вступати у лави зс рф. Участь взяли близько тисячі студентів. На заході відпрацьовували навички надання домедичної допомоги, проводили стрільбу з лазерної зброї, навчали розбирати та складати автомат “Калашникова”.
▶ Моніторингова група “Крымский ветер” зафіксувала, що в акваторії Севастопольської бухти Чорноморський флот рф використовує пасивні засоби радіоелектронної боротьби для прикриття кораблів, які використовують для імітації хибних цілей для ракет. Проте, такі засоби малоефективними проти новітніх ракетних систем.
Пропаганда окупаційних адміністрацій і розпалювання ворожнечі
▶ У Сімферопольському технікумі відкрили “алею слави” учасникам так званої “сво”. У закладі встановили меморіальні дошки про чотирьох військовослужбовців, яким було від 19 до 21 року.
▶ У Севастополі російські окупанти провели стратегічну сесію “Навігатори дитинства: сила в єдності”, в рамках якої визначили методи виховання школярів у межах проголошеного у рф “року єдності народів росії”, зокрема популяризація російської мови.
📌До Представництва продовжують надходити запити від громадян України, які хочуть виїхати з Криму через неможливість терпіти окупацію й тотальну пропаганду. Нагадуємо про нашу інструкцію — як виїхати з тимчасово окупованого Криму: https://cutt.ly/FwtiajlS
Ми дякуємо свідомим українським громадянам в окупованому Криму за оперативні повідомлення про ситуацію на Кримському півострові, зокрема щодо соціально-економічної ситуації, пересування військ рф, руху спротиву окупації тощо. Детальну інформацію повідомляйте на емейл пресслужби Представництва: [email protected]
Слава Україні!