Під Києвом проживає численна громада кримських татар, більшість з яких переселилась після окупації Криму з боку Російської Федерації в 2014 р. Громада налічує близько 200 сімей, які успішно розвивають місцеві бізнеси та приймають активну участь у соціальному житті сіл.
У 2018 році місцева кримськотатарська громада заснувала організацію «Бірлік» та спільними зусиллями розпочала будівництво культурного центру.
“Заснування такого центру – це прекрасний приклад соціальної згуртованості, коли місцева влада, громадськість, бізнес працюють над спільною справою. Складно знайти кращу назву для такого центру ніж “Єдність”: ми бачимо єдність у тому, що зараз відбувається в Криму, що кримські татари, українці спільно борються з окупацією і підставляють плече одне одному. Для Представництва Президента в АР Крим підтримка корінного кримськотатарського народу є одним із пріоритетів в діяльності. Нашою задачею є законодавчо врегулювати питання корінних народів, зокрема кримських татар.
Президент України підтримує національне і релігійне розмаїття не тільки на словах, одним прикладом такої підтримки було підписання Указу по релігійних святах. А внесок кримськотатарського народу у боротьбу за суверенітет і незалежність в сучасній Україні закріплено в Указі про установлення Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, який буде відзначатися щороку 26 лютого.
До Дня Незалежності України кримські татари були нагороджені державними відзнаками. І ми очікуємо і наближаємо той день, коли ми зможемо вручити нагороду Серверу Мустафаєву, координатору “Кримської солідарності” особисто. Сьогодні ми всі боремось за його звільнення, звільнення інших кримських політв’язнів і деокупацію Криму разом” – коментує відкриття Кримськотатарського культурного центру “Бірлик” Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.