28 жовтня 2018 р. в Укрінформі відбулась презентація інформаційно-аналітичної доповіді “Освіта для Криму” Центром громадянської просвіти “Альменда”.
У цьому заході від Представництва Президента України в АРК взяв участь головний консультант служби правового аналізу Руслан Сейдаметов.
Під час презентації доповіді голова Центру громадянської просвіти “Альменда” Валентина Потапова заявила, що на рішення абітурієнтів з окупованого Криму впливає ряд чинників, які пов’язані з пропагандою та тиском з боку окупаційної влади РФ. “Ми відокремили три групи факторів, які впливають на вибір кримського випускника. І перший -це фактор пропаганди та тиску. Ви прекрасно бачили, до чого призводить масова мілітаризація на півострові на прикладі Керченської трагедії. Відіграє свою роль і “мова ворожнечі” і “закони Ярової”. Ці закони передбачають відповідальність з 14 років за розповсюдження літератури, інформації, яка пов’язана із “забороненими темами”. І частина таких тем знаходиться в підручнику з історії України за 11 клас. Тобто, навіть наявність такого підручника може загрожувати кримінальною відповідальністю. Крім того, діти вимушені приховувати навіть від своїх однокласників, що вони планують вступати до українських вишів”, – зазначила вона.
Участь у заході взяли: Луціе Ганзлічкова – радник з політичних питань Посольства Чеської Республіки в Україні, Людмила Щекун – начальник відділу зв’язків з громадянами на тимчасово окупованих територіях Управління з питань АРК та м. Севастополя МінТОТ України, журналісти, представники громадських організацій.
