Постійний Представник Президента в АРК Борис Бабін та його Перший заступник Ізет Гданов за участю голів служб та головних консультантів Представництва провели робочу зустріч з делегацією Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) на чолі з головою Офісу МКЧХ у м. Одеса Максимом Забалуєвим та радником з економічних питань Місії МКЧХ в Україні Роджером Шелтоном.
Під час зустрічі Борис Бабін окреслив ряд гуманітарних проблем, що потребують на нагальне вирішення, зокрема щодо оформлення паспортних документів для громадян України, які перебувають у місцях позбавлення волі та мають місце постійного проживання у тимчасово окупованому Криму, вирішення їх гуманітарних потреб.
Відповідні проблеми, пов’язані із неможливістю чи складністю отримання документів, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях, неможливістю листування таких осіб з рідними, відсутністю у окремих з цих осіб коштів на сплату адміністративних зборів задля оформлення паспортів.
Було вказано на дії, вжиті Представництвом з цих питань на рівні Херсонського регіону, опрацьовано механізм взаємодії задля охоплення відповідними координаційними зусиллями Представництва усієї підконтрольної території України.
Представників МКЧХ було ознайомлено з гуманітарними ситуаціями, коли через незаконний контроль окупаційної влади на лінії розмежування особи, які не мають легальних документів, що посвідчують їх громадянство України, не можуть потрапити з Криму на материкову частину України.
Ізет Гданов акцентував увагу гостей на фактах грубого поводження в Криму з політичними ув’язненими на окупованій території, ненадання їм належної медичної допомоги. Було вказано на поточну діяльність Представництва з сприяння вирішенню гуманітарних потреб та наданню адміністративних послуг родинам політв`язнів та внутрішньо переміщених осіб з Криму.

Учасники зустрічі обговорили діяльність МЧКХ у тимчасово окупованому Криму; представниками МКЧХ констатувалася категорична відмова окупаційної влади РФ допускати представників МКЧХ у контрольовані окупантами місця несвободи в Криму для реалізації там мандату міжнародної організації.
Представники МКЧХ підкреслили готовність організації робити все від неї залежне, щоб реалізовувати статутні завдання МЧКХ згідно стандартів організації як в Криму, так і на материковій Україні задля допомоги жертвам конфлікту.
Також під час робочої зустрічі було обговорено необхідність залучення технічної допомоги на невідкладні заходи з облаштування КПВВ “Каланчак”, після обстеження поточної ситуації на КПВВ “Каланчак” та “Чаплинка”, яка була здійснена представниками МКЧХ та водночас співробітниками Представництва перед зустріччю.
Констатувалося, що такі заходи потрібні з метою створення безпечних умов для громадян, які перетинають адміністративну межу, а саме – в рамках облаштування пішохідної зони, встановлення навісів, належного освітлення, облаштування місця для матері і дитини, забезпечення надання невідкладної медичної допомоги тощо.
В ході наради обговорювалися питання задоволення гуманітарних потреб, включно із забезпеченням житлом внутрішньо переселених осіб, зокрема тих, які опинились в зоні ризику: багатодітних сімей, осіб з інвалідністю, безробітних та людей похилого віку. Зокрема, розглядалася ситуація проживання в гуртожитках м. Херсон, обговорювався відповідний спектр проблем переселенців. Представники МЧКХ вказали на свої можливості щодо надання жертвам конфлікту конкретної допомоги спільно з Товариством Червоного Хреста України. На завершення сторони домовились про подальшу співпрацю у вирішенні спільних питань.