Сьогодні, 21 травня 2021 року, так званий “Верховний суд Республіки Крим” засудив громадянина України Івана Яцкіна до 11 років колонії суворого режиму і 1 року обмеження волі у місці перебування після звільнення за сфабрикованою кримінальною справою за нібито “збір та передачу Україні інформації, що становить державну таємницю Росії”.
Іван Яцкін житель села Молодіжне Сімферопольського району Автономної Республіки Крим був затриманий співробітниками ФСБ 16 жовтня 2019 року, однак, про це стало відомо лише через чотири місяці.
У день затримання так званий “Київський районний суд Сімферополя” заарештував Яцкіна після чого він був незаконно переміщений на територію РФ та утримувався у московському СІЗО “Лефортово”.
Йому було пред’явлено звинувачення в державній зраді (стаття 275 Кримінального кодексу РФ).
Команда Представництва Президента України в АР Крим засуджує дії окупаційних органів влади по незаконному переслідуванню громадян, не лояльних до окупаційних адміністрацій Російської Федерації, фіксує випадки такого переслідування та передає отриману інформацію українським правоохоронним органам і міжнародним інституціями з метою захисту та допомоги жертвам політично вмотивованих переслідувань, притягнення винних до відповідальності та посилення правового та політико-дипломатичного тиску на Російську Федерацію.
Детальніше про справу Івана Яцкіна у матеріалах Ґрати: https://graty.me/?s=Яцкин