27 березня 2021 року Генеральна Асамблея ООН у складі 47 країн зробила спільну заяву з нагоди сьомої річниці прийняття резолюції про територіальну цілісність України. Позиція чітка: “Росія – сторона конфлікту на сході України, а не посередник” для досягнення миру.
Нагадуємо, сім років тому, 27 березня 2014 року, Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію 68/262 «Територіальна цілісність України» відкритим голосуванням країн-членів ООН, переважна більшість яких, а саме 100 висловилися «за». Міжнародна спільнота підтвердила підтримку суверенітету, політичній незалежності, єдності та територіальній цілісності України і засудила дії Російської Федерації у Криму.
Незважаючи на чіткі вимоги Генеральної Асамблеї, Російська Федерація не зупинила свою тимчасову окупацію Криму. Навпаки, продовжуються порушення та зловживання в галузі прав людини, нарощування військового потенціалу та мілітаризація.
Черговим порушенням Російською Федерацією міжнародного гуманітарного права та прав людини стало позбавлення громадян України на півострові права на володіння землею. Це розцінюється як примус до набуття російського громадянства.
Дії Росії суперечать міжнародному праву, включно зі Статутом ООН, а також йдуть врозріз з Гельсінським заключним актом, міжнародним гуманітарним правом і правом у галузі прав людини.
“Ми рішуче засуджуємо продовження Росією дестабілізації ситуації в Україні, особливо дії Росії в окремих районах Донецької та Луганської областей, що свідчать про нехтування нею її зобов’язаннями, взятими згідно з Мінськими домовленостями. Ми підтверджуємо свою підтримку зусиль Нормандського формату та тверду відданість мирному вирішенню конфлікту на сході України, відповідно до Мінських домовленостей та з повною повагою до суверенітету та територіальної цілісності України. Росія є стороною конфлікту на сході України, а не посередником.
У черговий раз ми закликаємо Російську Федерацію негайно припинити окупацію нею Автономної Республіки Крим та міста Севастополь і повністю виконати відповідні резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації в Криму. Ми вітаємо в принциповому плані ініціативу України щодо створення Міжнародної кримської платформи для консолідації зусиль світової спільноти щодо Криму” — йдеться у заяві.
Із повним текстом заяви можна ознайомитися на сайті Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine:
https://bit.ly/3u360dB