27 квітня 2018 р. у Києві відбувся круглий стіл «Розслідування депортації кримськотатарського народу: проблеми і перспективи». Організатором заходу виступив Кримськотатарський ресурсний центр. Головний консультант служби правового аналізу Руслан Сейдаметов взяв участь в дискусії та доповів позицію Представництва про ситуацію, яка склалася щодо відповідних політико-правових процесів. Порушення кримінального провадження щодо депортації кримськотатарського народу є важливим кроком для відновлення історичної справедливості, покарання винних, захисту прав депортованих осіб, виконання Україною міжнародних зобов’язань з питань переслідування геноциду. Завершення такого розслідування без рішення суду, матиме величезні юридичні та політичні негативні наслідки. Депортація є злочином проти людяності який не має терміну давності, більш того він не завершений за умислом ані у 1944 р. ані у 1956 р. ані у 1967 р.
Зокрема прямим продовженням та складовою єдиного умислу на знищення культурної, мовної, етнічної самобутності кримськотатарського народу вбачаються повторні депортації кримських татар з Криму у 60-80 роки 20 ст. де досі є живі співучасники злочинів. Ухилення державою- агресором від розслідування депортації кримськотатарського народу та знищення окупаційною владою матеріалів відповідних процесуальних дій 2009-2011 рр., які велися ГУ СБУ в АРК також мають отримати належну правову оцінку.
Представництво буде вживати усіх заходів з правової допомоги щодо відновлення прав раніш депортованих осіб, які мають процесуальний статус потерпілих у провадженні з розслідування депортації. Особливу увагу Представництво приділятиме опрацюванню ефективних механізмів реалізації закону України “Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою” від 17.04.2014 р. № 1223-VII, зокрема на підконтрольній території України, включно із питаннями видачі свідоцтв депортованим особам та практичній реалізації їх прав.
Участь у дискусії взяли Ескендер Барієв – Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру; Еміне Джепарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Микола Княжицький – народний депутат України; Гульнара Бекірова – к.п.н., історик; Трохим Луговий – старший слідчий прокуратури та інші.