8 та 9 червня 2018 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін та співробітники Представництва взяли участь у Другій міжпарламентській конференції “Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО”.
Стратегічною метою конференції є просування демократичних цінностей, створення та забезпечення спільної системи безпеки, побудова економічно стабільного державного управління та реформування країн відповідно до європейських правових норм.
Під час заходу були присутні депутат Європарламенту, співголова Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ Ребекка Хармс, Голова Парламенту Грузії Іраклі Кобахідзе, Голова Парламенту Республіки Молдова Андріан Канду, Голова Верховної Ради Андрій Парубій, Голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, інші представники депутатського корпусу України, Грузії та Молдови, міжнародні експерти з Європи та США, депутати Європарламенту, законодавці з Латвії та Литви, представники дипломатичних установ іноземних країн в Україні та українського громадського сектору, журналісти.
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій, відкриваючи конференцію, підкреслив, що її ключовою метою і підґрунтям є розуміння глобальної загрози путінської Росії для всього цивілізованого світу це, напевно, одне з головних завдань нашої міжнародної конференції. «Світ сьогодні переживає один з найскладніших за період від Другої світової війни один з найбільших геополітичних викликів і найбільших потрясінь і Україна це відчуває на собі під час російської агресії. Але нам дуже важливо розуміти, що російська агресія проти України це не просто конфлікт двох країн, це не є просто агресія Росії проти України. На моє глибоке переконання Путін кинув виклик всьому цивілізованому світу і фактично ми маємо його агресію в різних проявах: супроти Європи, супроти Північноатлантичного союзу, проти всього цивілізованого світу», – зазначив Голова ВРУ.
У власному виступі на першій панелі конференції Постійний Представник Борис Бабін вказав на особливу актуальність міжпарламентської взаємодії в умовах, коли деструктивний вплив держави-агресора втілюється не лише у жахливих міжнародних злочинах на окупованих територіях, але й стає формою впливу на парламентське життя наших країн. Особливе практичне значення має обмін правотворчим досвідом у сферах захисту прав ВПО та визначення правового режиму окупованих територій наших країн – додав Борис Бабін.
На початку конференції Голови Парламенту Грузії, Парламенту Республіки Молдова та Верховної Ради України підписали Заяву про створення Міжпарламентської асамблеї Парламенту Грузії, Парламенту Республіки Молдова та Верховної Ради України. Склад, мандат та принципи роботи Асамблеї визначаються його Статутом, який буде прийнято на установчій сесії Асамблеї, що відбудеться у Тбілісі. Підписи під документом поставили Голова Парламенту Грузії Іраклі Кобахідзе, Голова Парламенту Республіки Молдова Андріан Канду, Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.
Захід відбувався у формі панельних дискусій. Перша панель: “Протистояння новим безпековим викликам”. Друга панель на тему: “Україна, Грузія, Молдова: від Угоди про асоціацію до повної інтеграції в ЄС” та третя панель: “Політичний діалог та побудова консенсусу”.
Під час заходу було обговорено питання протистояння пропаганді та дезінформації, забезпечення стабільного економічного зростання та верховенства права, енергетичної безпеки, шлях країни від підписання Угоди про асоціацію до повної інтеграції в ЄС, а також виклики спільній безпеці. В рамках Другої Міжпарламентської конференції “Грузія, Молдова та Україна: посилення міжпарламентського компоненту регіонального і безпекового співробітництва та розвиток взаємодії з ЄС та НАТО” також було проведено спеціальну експертну дискусію щодо формування регіональної відповіді на дезінформацію.
У ході проведеної дискусії експерти проговорили шляхи протидій потенційним та реальним загрозам інформаційної агресії з боку РФ, а також важливість проведення просвітницької роботи з молоддю в школах та університетах для того, щоб молоде покоління було підготовленим та мало здатність ідентифікувати можливі маніпуляційні технології з боку РФ, зокрема у соціальних мережах.